ריפלוקס

ריפלוקס תינוקות. אפשר לטפל בזה בלי תרופות

תינוקות רבים סובלים מתופעה הנקראת ריפלוקס, מצב בו תכולת הקיבה של התינוק עולה בחזרה דרך הושט וגורמת לתינוק לפליטות מרובות, הקאות וכאבים. ריפלוקס הוא מצב מאוד לא נעים גם לתינוק.

מערכת העיכול, מתחילה בפה ומסתיימת בפי הטבעת. המזון הנאכל עובר דרך הושט, הקיבה, המעי הגס והמעי הדק. במעבר שבין הושט לקיבה יקיים שריר טבעתי, האמור להיות חד כיווני (ממש כמו שסתום), ומטרתו היא למנוע חזרה של מזון ומיצי קיבה לוושט. אותו השריר הוא לא חד כיווני באופן מוחלט, זאת מכיוון שלעיתים יש לגוף צורך לשחרר לחצים, כגון: גזים והקאות. במצב בו תינוק סובל מריפלוקס, קיימת בעצם תנועה הפוכה של תכולת הקיבה כלפי מעלה – מהקיבה בחזרה לוושט ולגרון. המזון בחציו מעוכל ולעיתים לא התעכל כלל, יוצא מפיו של התינוק כפליטה מוגברת. פעולה זו עלולה לגרום לתינוק להקאות, כאבים וצרבות.

בעיות שינה תינוקות

רפלוקס תינוקות : אוסטאופתיה פתרה את הבעיה בשורש

ריפלוקס אצל תינוקת בת 7 חודשים

אוסטאופתיה פתרה את הריפלוקס במהירות וביעילות, ללא תרופות

רפלוקס אצל תינוק בן חודשיים

סבל מריפלוקס עם פליטות מרובות ובכי.
2 טיפולים אוסטאופתים
והבעיה נפתרה

ליה בת חודשיים סבלה מריפלוקס ואי-נוחות

אוסטאופתיה פתרה הבעיה תוך 3 טיפולים

בת חודשיים: רפלוקס ועצבית מלידה

יעלה סבלה מרפלוקס, וזה גרם לה לא לשון ולהיות עצבנית.
אוסטאופתיה פתרה את הביעיות

תינוק-בעיות מערכת עיכול

בת 4 חודשים סבלה מגזים. שיפור משמועותי אחרי 7 טיפולים.

תינוק בן 3 חודשים עם רפלוקס

אמא שמספרת איך אוסטאופתיה תוך טיפול אחד פתר את בעית הריפלוקס וההקאות

תינוק בן 3 חודשים-רפלוקס גזים

שסבל מכאבי בטן וריפלוקס. אוסטאופתיה מאוד עזרה לו.

ריפלוקס הוא מצב שכיח, במיוחד אצל תינוקות וילדים ונפוץ במיוחד אצל פגים. מצב זה שכיח בעיקר עד גיל שנה. הלידה עצמה משפיעה על המערכת העיכול. תינוק הבא אל העולם צריך להדחק החוצה דרך התעלה הצרה של אגן הירכיים של אמו. במעבר זה נגרמים במקרים רבים עיוות ודחיסה של עצמות הגולגולת של התינוק, המביאים גם לדחיסה של הפתחים הקטנים בגולגולת, דרכם עוברים העצבים מהקרקפת. דבר זה יוצר לחץ על העצבים ומביא לבעיות שכיחות של תינוקות. ובמיוחד העצב של המערכת העיכול (vagus nerve). בנוסף לכך, בכל סוג של לידה, גם בלידה קיסרית, גם בלידה ממושכת, כשתינוק נתקע בתעלת הלידה, עומד ראשו של התינוק בלחצים אשר עשויים להשפיע על מתח הרקמות באזור הצוואר והראש. כשאזורים אלו מתוחים ודחוסים מתפתחים סימפטומים הנפוצים בשנת החיים הראשונה ומשפיעים על הגוף גם בשנים הבאות, ואף יותר. לרוב, לגוף התינוק יש יכולת לשחרר האזורים דחוסים. אך לא בכל המקרים מצליח התינוק לבצע תהליך ריפוי טבעי.

הטיפול בריפלוקס

טיפול אוסטאופתיה לתינוקות הוא טיפול ידני מאוד עדין שמשחרר לחצים ומתחים אלו שנוצרו במהלך הלידה או לפעמים גם בזמן ההיריון. האוסטיאופת מסוגל לשחרר את הלחץ סביב הגולגולת ושרירי הצוואר ופותר את תופעת הקוליק והגזים, עצירות, וריפלוקס, בשורש. תינוקות הסובלים מגיבים במהירות ובאפקטיביות לטיפול האוסטאופטי.

חוויה בטיפול האוסטאופתי ל ריפלוקס תינוקות: אני רוצה לספר על הטיפול שעברה הבת שלי יעלה אצל שנן

“יעלה סבלה מאוד מריפלוקס סמוי. הלכתי איתה לרופאת ילדים והיא המליצה לי לתת לה מזון אנטי ריפלוקס. ניסינו שני סוגים והם עשו לה עצירות איומה ופיסורה… היא היתה צורחת כל היום וגם באמצע האוכל. הייתה ישנה רק עלי בלילה וקמה הרבה ובוכה וסובלת. (היא היתה בת חודש וחצי.) היא גם היתה צורחת מאוד באמבטיה. חיפשתי פיתרון אחר, והגעתי לאתר של המרכז לאוסטאופתיה וצפיתי בסירטונים שבהם ראיתי אימהות עם בעיות מאוד דומות לשל יעלה שנפתרו בקלות על ידי הטיפול של שנן. הרגשתי שזה ממש מתאים ליעלה. למדתי על הפילוסופיה של האוסטאופתיה וקישרתי שיעלה נולדה עם אף עקום הצידה מהלחצים על הראש שלה בהריון ובלידה המהירה, וכנראה לכן היא סובלת מהבעיות שלה. שנן אישר את מה שחשבתי באיבחון. הוא גם הסב את תשומת ליבי שהראש שלה מכווץ בין הכתפיים ונוטה הצידה. היא הייתה הרבה זמן ברחם תקועה למטה ומעוכה… מיד שנן התחיל בטיפול וכבר אחרי הפעם הראשונה היא התחילה לאכול הרבה יותר טוב,(חזרתי להאכיל אותה באוכל הרגיל לא באנטי ריפלוקס)ועברה לישון במיטה שלה ומאז לא ישנה עלי יותר. במשך הטיפול היו לה קצת עליות וירידות אבל המגמה הכללית הלכה והשתפרה. פתאום היא הפסיקה לבכות באמבטיה, התחילה להיות הרבה יותר רגועה, עלתה במשקל יפה והייתה ממש חייכנית. היא גם התחילה להרדם יפה לבד רק בעזרת מוצץ והשכבה במיטה ללא קושי. לקראת סוף הטיפול היא כבר הפסיקה לצרוח כשהייתה רעבה רק לבכות קצת שנבין שמשהו מפריע לה. בטיפול האחרון שמנו לב שפתאום נהיה לה צוואר ארוך ומשוחרר ושהידיים שלה משוחררות ולצידי הגוף בנחת. נהיה כיף לשחק איתה ולכווצ’ץ אותה כי היא כבר אוהבת שנוגעים בה וצוחקת ושמחה. כל הסביבה שלנו ובייחוד האחים שלה ובעלי משוגעים עליה. והבית שלנו נרגע. אני ממליצה בחום לכל מי שיוצא לי על האוסטאופתיה ועל שנן שר במיוחד. ממהתחלה הרגשתי שאכפת לו ממנה מאוד. והוא התקשר מיד אחרי הטיפול הראשון ושאל איך היא מגיבה. אחרי 7 טיפולים בלבד קיבלנו פשוט ילדה חדשה. מה שאהבתי באוסטאופתיה שזה לא לחשים וקסמים. זה טיפול פיזי לחלוטין שעובד על השלד הרקמות והעצבים של הגוף באופן מכני. תודה רבה שנן! אין לאושר הזה מחיר! אוהבים משפחת טויטו ובמיוחד יעלה”

יש פתרון לריפלוקס תינוקות ללא תרופות: לעצור הכאב עכשיו!

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×