צליפת שוט כאבים

אוסטאופתיה הפתרון לפגיעה אחרי תאונת דרכים וצליפת שוט

צליפת שוט כאבים בצוואר מהי צליפת שוט?

צליפת שוט נגרמת בדרך כלל מהתנגשות מכוניות, אך עלולה לקרות גם ברכבת הרים או במכוניות מתנגשות בלונה-פארק, כאשר כוח בלתי צפוי פוגע לפתע בצוואר. החבטה יכולה לפגוע בגידים, בדיסקים, ברצועות, בשרירים ובעצבים שבצוואר או בגב.

מהם התסמינים המופיעים לאחר פגיעת הצלפה?

הנפגע עלול לסבול מכאבים או מקשיות בצוואר. ייתכן שהתסמינים יהיו ממוקמים בצוואר, וייתכן שהם יקרינו לאזורים אחרים בגוף, כגון: הכתפיים, מרכז הגב או אף נמוך יותר. לא תמיד אפשר לחוש בתסמינים מיד לאחר התאונה, שכן לעתים התגובה לפגיעת “הצלפה” מופיעה רק ימים אחדים, ואפילו שבועות, לאחר האירוע.בנוסף לכאבים ולקשיות בצוואר, ישנם תסמינים אפשריים אחרים, ביניהם כאבי ראש, סחרחורות, כאבים או תחושות בלתי רגילות, כמו בערה או דגדוג, בזרועות וברגליים, כאבים בשכמות או בגב, דיכאון, שינויים הורמונליים, בחילות, עייפות וחולשה.

כמו כן, יש אנשים הסובלים מבעיות פסיכולוגיות, סומטיות וקוגניטיביות, כמו: אובדן זיכרון, קשיי ריכוז, עצבנות, הפרעות שינה, עייפות או דיכאון.

צליפת שוט הן פגיעות מורכבות מאוד, שיכולות לגרום לכאבים בגוף כולו. לא אחת רופאים מתייחסים אל נפגעי הצלפה כאל מתחַלים, וחושדים בהם כי ברצונם לזכות בפיצויים גבוהים יותר מחברת הביטוח. יחס זה נובע מחוסר ידע, שכן היום כבר ידוע שההחלמה מפגיעות מסוג זה נמשכת רב זמן, ורבים מבין הנפגעים מתקשים בתפקודי היומיום במשך זמן רב מן הצפוי. זו הסיבה שנפגעי “הצלפה” מחפשים דרך קבע עזרה רפואית.

מחקרים מלמדים שנפגעי “הצלפה” אשר קיבלו הסבר על מצבם ועל ההשלכות שיש לפגיעתם מחלימים מהר יותר, שכן ידיעת העובדות מקטינה את הפחד מן הבלתי נודע ואת תחושת אובדן שליטה.

כיצד יכול טיפול אוסטאופתי לסייע לפגיעת ה”הצלפה” שלי?

אוסטאופת מוסמך הוכשר לזהות מצבים שונים הגורמים כאב ולטפל בהם. הטיפול האוסטאופתי הוא עדין, ייחודי וממוקד במטופל, ופירוש הדבר שהטיפול מותאם לצרכיו האישיים.

לאחר צליפת שוט הגוף נמצא במצב רגיש, כתוצאה מן הטראומה הרגשית והפיזית שעברה עליו. לכן, אוסטיאופת מיומן יעשה שימוש במגוון טכניקות ידניות כדי להקל על הרקמות שניזוקו (דהיינו מפרקים, שרירים ורצועות בעמוד השדרה) ולשכך את הכאב.

בנוסף לטיפול הידני, האוסטיאופת עשוי להמליץ לך על תרגילים או לייעץ לך בנושא היציבה.

יש פתרון לכאבים מתאונת דרכים ללא תרופות וללא זריקות!

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×