פריצת דיסק תסמינים טיפול

סובל מפריצת דיסק בגב תחתון? רוצה לחסוך ניתוח לפריצת דיסק?

יש פתרון ללא התערבות כירורגית לבעיות של דיסקים שמשפר את איכות החיים

המחקר הרפואי קבע אוסטאופתיה מורידה כאב של פריצת דיסק ובלט דיסק ביעילות ושיפר האיכות חיים של הפציינט בלי ניתוח או פעולה חודרנית. הטיפול האוסטאופתי, מקטין את תקופת ההחלמה אחרי התקף של פריצת דיסק או בלט דיסק, ומאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר.

איך אוסטאופתיה מטפלת בפריצת דיסק ובלט דיסק?

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול שפותרת בעיות כמו פריצת דיסק וכאבי גב בשורש. האוסטאופט הוא מומחה בבעיות הקשורות לשלד ובמבנה של הגוף . האוסטאופט משתמש בידע נרחב בתחומי האנטומיה, האורטופדיה והנוירולוגיה, בהבנת התהליכים הפתולוגיים, כדי לבדוק ולאבחן את הבעיה.

לאחר הבדיקה היסודית, האוסטאופט משתמש במגוון טכניקות מיוחדות כדי לשקם את הדיסק ולהחזיר אותו לתיפקוד תקין. אוסטאופת מקטין את התכווצויות השרירים שהם הגורמים למרבית הכאבים ומפחית את הלחץ על העצבים מהפריצת דיסק. כמו כן, מפחית הטיפול את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק ועל יד כך להקטין את הסיכויים לפגיעה חוזרת. האוסטאופת יטפל לא רק בשטח הכואב אלא גם באזורים שמסביבו כדי להקטין את הלחץ על הדיסק הפגוע.

suffering from a slipped disc

רדיו קול ישראל מראיין שנן שר מומחה לאוסטאופתיה על פריצת דיסק

איך להקל על כאבי פריצת דיסק - מטופלים מספרים איך אוסטאופתיה עזרה להם

אבי בן 54 עבר 3 ניתוחים לפריצת דיסק

עבר שלושה ניתוחי גב לפריצת דיסק ושתי השתלות קיבועים בגב תחתון, שלא עזרו. בעזרת אוסטאופתיה היום משחק כדורסל וסקי מים ללא כאב

דן -בן 38 פריצת דיסק בגב עם סיאטיקה

סבל מכאבי גב אקוטי, סיאטיקה וגרירת רגל בעקבות פריצת דיסק בגב. הרופאים המליצו על ניתוח. תוך 4 טיפולים אוסטאופתים חל שיפור משמעותי בכאב ובתפקוד.

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32 סבל מפריצת דיסק עם סיאטיקה, עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; בעזרת אוסטאופתיה חזר לתפקוד וקיבל את איכות החיים חזרה.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד”ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

נירה-פריצת-דיסק

נירה סבלה מפריצת דיסק: עברה ניתוח. אחרי פרק זמן קצר הכאבים חוזרו. היא החליטה לנסות טיפול האוסטאופתי. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתיים היא כבר לא מרגישה כאב וחזרה לתיפקוד מלא.

חנן עם חולשה ברגל בעקבות פריצת דיסק

חנן בן 39 סבל פריצת דיסק עם חולשה והרדמות ברגל וסיאטיקה. האורטופדים המליצו על ניתוח. טיפול אוסטאופתי מנעה את הצורך לניתוח.

אתי-פריצת-דיסק

אתי דנאי :פריצת דיסק עם לחץ על עצב, רופאים הרימו ידים, אבל אוסטאופתיה עזרה לה

מהי פריצת דיסק?

בגב התחתון יש חמש חוליות וביניהן דיסקים. בגב תחתון, התפקיד של הדיסק (שנמצא בין החוליות) הוא תנועה, לבלום זעזועים, ולתת לגב התחתון יציבות. תהליכי ניוון המושפעים מגורמים רבים ובעקר תהליכי ההזדקנות. זה גורם לירידה בתכולת הנוזלים בדיסק , המובילים לאי-יציבות עקב קרעים זעירים באיזור החיצוני של הדיסק (פריצת דיסק). זה יכול לגרום לבצקת מסביב לעצב הנמצא קרוב מאד לדיסק. אז הפצינט ירגיש כאב לכל אורך החלק החיצוני של הרגל לפחות עד העקב סכיאטיקה.

האוסטאופת ,דרך הטיפול יתקן את תיפקוד המכני של הגב. להוריד את הדלקת, או יותר נכון הבצקת, הוא ימליץ לפעמים על מנוחה, קומפרסים, משחות ולפעמים כדורים נוגדי דלקת, וחגורות גב לתמוך בגב התחתון .

מהו “הדיסק”?

הגב אינו “עמוד” גמיש אחד, אלא מחולק ל-24 חוליות. בין כל אחת מהחוליות מצוי דיסק הפועל כבולם זעזועים ומאפשר תנועה בין החוליות . הוא דומה לסופגניה בכך שהוא קשיח מבחוץ ובתוכו חומר דמוי-נוזל. הנוזל שבאמצע הדיסק נע קדימה ואחורה לפי התנועה.

slipped disc

פריצת דיסק תסמינים

* כאבי גב קשה בגב התחתון המונע תנועה.

* אחר כך, עלול הכאב להיות מוקרן לישבן, לירך, לשוק ולרגל. הערה: אישיאס היא סימפטום ולא אבחנה. פירושה הוא שהכאב מוקרן לאורך הרגל.

* חולשה של השרירים בגפיים ייתכן שיורגשו דקירות קלות וישנוניות בשוק וברגל באחת מהרגליים.

* אי שליטה על הסוגרים
.

כמה זמן נמשך התקף פריצת דיסק?

התקף של תסמינים מפריצת דיסק של כאב, נוקשות והרדמות ברגל, לאחר פריצת דיסק יכול להשתנות מאוד מאדם לאדם. באופן כללי, התסמינים החריפים יכולים להימשך בין מספר ימים למספר שבועות, בעוד שתסמינים כרוניים עשויים להימשך חודשים ואף יותר.

תפקידה של אוסטאופתיה בטיפול בפריצת דיסק הוא להפחית באופן משמעותי את הזמן ההתקף ורמת הכאב מפריצת דיסק. הטכניקות האוסטאופתיות, עשויות לספק הקלה לטווח קצר בכאב הקשור לפריצת דיסק על ידי הפחתת הלחץ על שורשי העצבים נפגועו מהפריצת דיסק אוסטאופתיה מתמקדת במערכת השרירים והשלד כדי לקדם ריפוי ושיפור באיכות החיים של הפציינט.

יש פתרון לפריצת דיסק ללא ניתוח !

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×