כאבי גב תחתון /עליון

איך לנצח את כאבי גב תחתון

אוסטאופתיה הפתרון לכאבי גב

מומחה לכאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון משפיעה על כ-80% מהאוכלוסייה במשך חייהן. היום, כאשר הישיבה הממושכת פוגעת בתנועתיות עמוד השדרה, אנו רואים את התעצמות התופעות. כאבים המופיעים לכל אורך עמוד השדרה מהצוואר ועד הישבן, עלולים להפתיע ולגרום לנו התקפי כאב מקומיים או הקרנות כאב לגפיים הן כתוצאה מעומס מצטבר או מתנועה שגויה. הלחצים והכאבים בכאבי גב תחתון למשל, מתוארים כבלתי נסבלים ומטרידים עד רמה שאין אפשרות למצוא הקלה לא בשכיבה ובטח שלא בישיבה.

אוסטאופתיה מורידה כאבי גב תחתון במהירות וביעילות

אוסטאופתיה היא מקצוע אקדמי שיותר מ-100 שנים מצליחה לטפל בהצלחה בבעיות גב. ההכשרה האוסטיאופתית היא בת ארבע שנות לימוד מלאות (4800 שעות) ומקנה לבוגר תואר אקדמי באוסטיאופתיה. האוסטאופט הוא מומחה בבעיות הקשורות לשלד ובמבנה של הגוף.

האוסטאופט משתמש בידע נרחב בתחומי האנטומיה, האורטופדיה והנוירולוגיה כדי לבדוק ולאבחן את הבעיה. לאחר הבדיקה היסודית, האוסטאופט משתמש במגוון טכניקות עדינות כדי לפתור את הכאבי הגב. הטיפול האוסטאופתי יקטין את תקופת ההחלמה אחרי התקף של כאבי גב, ויאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר. באמצעות הטיפול האוסטאופתי, האוסטאופט משפר את התיפקוד של העמוד השידרה ומוריד את העומס על הגב התחתון.

הטיפול מסלק הכאב באמצעות שחרור המגבלות המכאניות, והפחתת הכיווץ בשריר תוך החזרת השריר, הגיד או המפרק לתיפקודו התקין.הצלחתו של הטיפול האוסטיאופתי תלויה באיבחון המדויק של בעייתו של המטופל ובטיפול הפרטני בה.

כאבי גב עליון

כאב גב עליון הוא סוג של כאב שהרבה אנשים סובלים ממנהת אלה אשר סובל מכאבי גב העליון יודע כל כך טוב שהחלק העליון של הגב יכול לכאוב כמו הגב התחתון. סוג זה של כאב מתייחס לאזור בין הגב התחתון והצוואר. הגב העליון הוא חלק בגב שבו הצלעות קשורות לחוליות. תמיד ישנן סיבות רבות לכאבי גב עליון, למשל זה יכול להיות כתוצאה מישיבה לא נכונה מול המחשב, שימוש יתר, או פציעה. הגב העליון הוא לעתים קרובות נפגע בעת שנשא חפצים, כיפוף, זרוק, או אפילו בעקבות שיעול או התעטשות.

עם זאת, בשל הגידול בשעות שאנחנו יושבים מול המחשב או שלחן עבודה, את הגורם הנפוץ ביותר כיום הוא יושב בבית ממושך במחשב. בגלל הישיבה הסטטית, פוחת זרימת הדם אל השרירים. כתוצאה מכך הם מתחילים להדק ולהרגיש “כמו חבל”.

למעשה, לעיתים קרובות הגב עליון צריך לפצות על בעיות ממוקם בגב התחתון, בצוואר ובכתפיים. אוסטאופטים מאומנים באיתור בעיות חמורות עבור הגב העליון. האוסטאופט יאבחן ויטפל באמצעות רחב של טכניקות ידניות שונות, כדי לפתור את בעיות הגב העליון.

אוסטיאופת מיומן ובעל ידע מסוגל לאבחן את תלונתך ולהחליט על דרך הפעולה היעילה ביותר.

3

פציינטים שעברו טיפול לכאבי גב תחתון במרכז שנו לאוסטאופתיה מספרים …

אבי בן 54 עבר 3 ניתוחים לפריצת דיסק

עבר שלושה ניתוחי גב לפריצת דיסק ושתי השתלות קיבועים בגב תחתון. שלא עזרו. הגיע למצב של ממש כיסא גלגלים שהרגליים לא יכולו ללכת. הוא פנה אלינו ואוסטאופתיה עזרה לו. היום משחק כדורסל וסקי מים ללא כאב

בן 74 עם קושי בהליכה

סבל מספיינל סטנוזיס: בעיות הליכה כאבי גב חזקים וחולשה ברגל. אחרי 4 טיפולים כבר הולך רגיל

דן -בן 38 פריצת דיסק בגב עם סיאטיקה

דן סבל מכאבי גב אקוטי, סיאטיקה (הקרנה לרגל) וגרירת רגל בעקבות פריצת דיסק בגב. הרופאים המליצו על ניתוח. תוך 4 טיפולים אוסטאופתים, הוא מרגיש שיפור משמעותי בכאב ותיפקוד.

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד”ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

איציק 31 – סובל מכאבי גב כרוני שנים

אוסטאופתיה העמיד אותו על הרגלים תוך כמה טיפולים בודדים.

אביבה בת 80 – ספיינל סטנוזיס

פציינטית בת 80 שסבלה מספיינל סטנוזיס (שינויים ארטרוטים בגב). רופאים המליצו על ניתוח. היא החליטה לעשות אוסטאופתיה. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתים, הרגישה הרבה יותר טוב, ויוכלה ללכת בלי כאב.

האם אוסטאופתיה עובדת?

המחקרים מראים שטיפול באוסטאופתיה, יעיל במקרים של כאבי גב תחתון

המחקר שהתפרסם ב-
PatientCare: August 2005
ג’ורנל בין-לאומי לרופאי משפחה

“הוכיח את יעילות הטיפול האוסטיאופתי בטיפול בכאב גב תחתון אקוטי.”

British Medical Journal: Nov 2004 (Medical Research Council

“הראה כי הטיפול האוסטיאופטי, בשילוב פעילות גופנית, מביא
להקלה משמעותית בסימפטומים ולשיפור הבריאות באופן כללי”

Spine. 2003 Jul 1;28(13):1355-62
ג’ורנל בין-לאומי לאורטופדים
Osteopathy for chronic low back pain (כאבי גב כרוני):

Patients who received osteopathic manipulative treatment reported
greater improvements in back pain,
greater satisfaction with back care treatment.

BMC Musculoskeletal Disorders 2005, 6:43 4 August 2005
אוסטאופתיה טיפול אפקטיבי לכאבי גב:
טיפול אוסטאופתי הפחית כאבי גב תחתון

(New England Journal of Medicine (NEJM:1999:341:1426-31
ג’ורנל בין-לאומי לרופאה

טיפול אוסטאופתי מפחית משמעותית כאבי גב :
שהשווה טיפול אוסטאופתי מול טיפול פיזיותרפי רגיל במקרים של כאבי גב תחתון. בשני המקרים חל שיפור לאורך תקופת הניסוי שנמשך 3 חודשים.
באוסטאופתיה פצינטים לקחו הרבה פחות תרופות לשיכוך כאבים.

איך אוסטאופט מטפל?

כישרונו של האוסטיאופט, מתבטא ביכולתו לבחון מה מיוחד במבנה של כל פציינט ופציינט, ולטפל בו בהתאם לאבחנה המדויקת. משתמש האוסטאופט במגוון רחב של טכניקות ידניות עדינות.

בהן:

  • מניפולציות מפרקיות עדינות
  • עיסוי אוסטאופתי – עיסוי מיוחד שלא דומה לעיסוי אחר (למתוח הרקמות השרירים)
  • מתיחת הגידים והרצועות
  • ועוד מגוון טכניקות לשפר תפקודו של המפרקים

כאבי גב תחתון היא הבעיה הכי שכיחה באוכלוסיה ואוסטיאופתים ברחבי העולם מצליחים לטפל בבעיה זו בהצלחה רבה על ידי טיפול עדין, ממוקד, ופרטני. טיפול אוסטאופתי מאפשר למטופל לעמוד על רגליו, לחזור במהירות למעגל העבודה, וכך מחזיר אותו לאיכות החיים שאליהם הוא רגיל.

אל תסבול\י כאבי גב בשקט ! יש פתרון לכאבים בגב ללא תרופות וללא זריקות!

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×