כאבים בברך

כאבי ברכיים: אוסטאופתיה הפתרון לכאבים בברך בלי ניתוח

איך אוסטאופתיה מטפלת בטיפול בכאבי ברכיים בהצלחה?

הנקודת ההצלחה של אוסטאופתיה בטיפול בכאבי ברכיים זה שמטרת הטיפול היא לטפל בגורם לכאב, ולא רק לטפל בסימפטומים.

אוסטאופתים משתמשים בשילוב של טכניקות ידניות כגון מניפולציה של רקמות רכות, גיוס מפרקים וטכניקות לשרירים כדי לשפר את יישור הברך, הטווח תנועה של הברך והתפקוד של מערכת השרירים של הברך.

בטיפול בכאבי ברכיים האוסטאופת יבצע:

1. שיפור תנועתיות המפרק: אוסטאופתים משתמשים בטכניקות שונות כדי לגייס את מפרק הברך, מה שיכול לעזור להגדיל את טווח התנועה של הברך, ולהפחית את הכאב. לדוגמה, מתיחות ותנועה פסיבית כדי לשחרר מגבלות או הידבקויות במפרק.

2. התייחסו להגבלות של רקמות רכות: שרירים תפוסים או מוגבלים ורקמות רכות סביב הברך עלולים לתרום לכאב ולחוסר תפקוד. אוסטאופתים משתמשים בטכניקות כמו שחרור מיופשיאלי וטיפול בנקודת טריגר כדי לשחרר מתח בשרירים ולשפר את זרימת הדם לאזור.

3. לטפל באי תיפקוד של המפרקים מסביב לברך, התורמים לכאבי ברכיים. ובכך לטפל בגורם לכאבי ברכיים ולא רק בתסמינים. כאבי ברכיים יכולים לפעמים להיגרם מבעיות בתפקוד בחלקים אחרים של הגוף, כגון הירכיים, הגב התחתון וכפות הרגליים. על ידי זיהוי וטיפול בכל הפרעה בתפקוד במערכת השרירים והשלד, האוסטיאופת יכול להפחית כאב ולשפר את תפקוד המפרקים.הסיבה לכך היא חוסר תפקוד באזורים אלו יכול לתרום לכאבי ברכיים.


בנוסף, אוסטאופתיה נוקטת בגישה כוללנית לרפוי הפרקים. מה שאומר שהאוסטאופת יבחן גם את אורח החיים של המטופל שעשויים לתרום לכאבי הברכיים שלו, כגון יציבה לקויה, מתח נפשי ותזונה. על ידי התייחסות לגורמים אלה, המטופל יכול לחוות הקלה בכאב ארוכת טווח יותר מכאבי הברכיים שלו.

לסיכום, אוסטאופתיה נוקטת בגישה פרטני לכאבי ברכיים, כלומר כל תוכנית טיפול מותאמת לצרכים ולמטרות הספציפיות של הפציינט. זה מאפשר גישה אישית ויעילה יותר המספקת הקלה ארוכת טווח לכאבי ברכיים על ידי טיפול בשורש של הכאב ולא רק בסימפטומים.

פציינטים עם כאבים ברך טיפול מספרים

עירית כאבי ברכיים

פציינטית בת 56 שסבלה מארטריטיס בברכיים מספרת איך רק אוסטאופתיה עזרה לה.

רוני כאבים ברך טיפול

רוני בן 49 עם פגיעה למניסקוס ושינויים ארטרוטים מספר

שקד-כאבי-ברכיים

שקד בן 18 בעיות ברכיים מספר

אוסטאופתיה מטפלת בהצלחה בכאבי ברכיים מ:

פגיעה במיניסקוס – מניסקוס הינו חומר סחוסי קשיח המפריד בין שני העצמות המרכיבות את הברך.קיימים שני מיניסקוס בכל ברך. נזק למיניסקוס יכול להתרחש בפעילות אתלטית או בגיל מאוחר כתוצאה מניוון. הפגיעה האופיינית מתרחשת בעת כיפוף ורוטציה של הברך ועלולה לכלול פגיעה גם לרצועות. הסימפטומים הינם: כאב חד, נפיחות, נוקשות ומגבלה של תנועה. הטיפול האוסטאופתי יכול לעזור להבריא את המניסקוס.

אוסטאוארטריטיס – זוהי תופעה הכוללת שחיקה של הסחוס ושיבוש תפקודו של הברך. סימפטומים אפשריים הם: כאב, מגבלה של תנועה, נפיחות, נוקשות, , חוסר בטחון ביציבותו של הברך ובמצבים כרוניים עיוות חיצוני של הברך.

פגיעה ברצועות של הברך – מתיחה או קריעה של הרצועות התומכות בברך ומעניקות לא את היציבות הדרושה מתרחשות בעיקר בפעילות אתלטית ועלולות לגרום לכאב, נפיחות וחוסר יציבות של הברך.

בורסיטיס – (bursitis ) בורסה הינה שק נוזלים דק המפריד בין סוגי רקמה שונים בגוף ומונע בעד רקמה אחת (כגון: שריר) להתחכך עם רקמה אחרת (כגון: עצם). דלקת ברקמת הבורסה מתרחשת כתוצאה מגירויי של אחת מהבורסות המצויות בברך. גירוי כזה יכול להתרחש למשל על ידי כריעת ברך ממושכת (Prepatellar bursitis). הסימפטומים האופייניים: כאב מקומי חד שמחמיר בכריעה ולפעמים גם נפיחות.

דלקת בגיד פיקת הברך – גיד הפיקה מחבר את השריר הארבע ראשי לעצם השוק (TIBIA). כאבים בנקודת החיבור של הגיד לעצם נובעים משימוש יתר. פעילות ספורט (כדור סל, כדור עף) הכרוכה בניתורים חוזרים ונשנים היא דוגמא לעומס עם פוטנציאל להזיק לגיד. דלקת בגיד הפיקה ניקרא על כן גם “ברך של קופצים”. הסימפטומים האופייניים: כאב מקומי שמחמיר בפעילות ולפעמים גם נפיחות.

כאבים בקדמת הברך – תסמונת זו הנקראת גם “ברך אצנים” או “Chondromalacia patella” נגרמת כתוצאה מגירוי ושחיקה של הסחוס המצוי מתחת לפיקה. תופעה זו מופיע בדרך כלל בגיל צעיר. עם בגיל מאוחר יותר גם מבוגרים יכולים לפתח כאבים דומים כתוצאה מארטריטיס. הסימפטומים האופייניים: כאב מקומי שמחמיר בעלייה או ירידה במדרגות או לאחר ישיבה ממושכת ולפעמים גם נפיחות.

כאבי ברכיים אחרי ריצה:

ריצה וג’וגינג הם פעילות גופנית מצוינות,שמציעות יתרונות בריאותיים רבים. זוהי פעילות גופנית פופולרית וממריצה, אך לעיתים היא עלולה להוביל לכאבי ברכיים ואי נוחות לרצים. כאבי ברכיים יכולים להוות כישלון משמעותי עבור רצים, אך אוסטאופתיה מציעה גישה מיוחדת להתמודדות עם האתגרים הללו ולהתגבר עליהם, תוך הקלה על הגורמים הבסיסיים לכאב.

 

באמצעות שילוב של הערכה, דיאגנוזה וטכניקות ידניות לרקמות רכות, תרגילים, תיקון יציבה וייעוץ לאורח חיים, אוסטיאופתים פועלים להפחתת כאב, קידום ריפוי ומניעת פציעות עתידיות.

 אם אתה רץ שחווה כאבי ברכיים, התייעצות עם אוסטאופת מוסמך יכולה לספק לך את המומחיות וההדרכה הדרושים כדי לחזור למסלול ולהמשיך לרדוף אחרי התשוקה שלך ללא כאבים.

 

יש פתרון כאבים בברך טיפול ללא תרופות וללא זריקות!

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×