כאבים בכתף

אוסטאופתיה: טיפול אפקטיבי לכאב בכתף ודלקות בגידים בכתף

כתף היא מפרק רגיש במיוחד לחוסר תנועה. במקרה של כאבים באזור הכתף השרירים והרצועות שמייצבים אותה גורמים לכאב בכל תזוזה שמפעילה אותם. הגורמים לבעיה שונים- החל מחבלה, עבודה ממושכת מול מחשב, נהיגה ממושכת, תאונת דרכים וכדומה…
עקב מצב אומלל זה נמנע האדם מלהזיז את הכתף ומהר מאוד היא מפתחת הגבלה בתנועה – “כתף קפואה”.
הכאב מגביל את האדם בתפקוד יום יומי- לדוגמא: ללבוש חולצה, רכיסת החזייה, להתגלח,קושי לישון ועוד….

דלקת בגידים (טנדיניטיס) (Rotator Cuff Syndrome)

כאב בכתף סימפטומים: כאב מוגבר בעת הרמת הכתף מעל גובה הראש. מגבלת תנועה בגלל כאב. כאב במגע בנקודה בה נוצרת הצביטה של הרקמות.

טיפול אוסטאופתיה לפתור כאב בכתף

טיפול בדלקת באמצעות טיפול ושחרור ידני של השרירים סביב הכתף. שיפור החוסר איזון בייצוב הכתף על ידי חיזוק והגמשה של השרירים המתאימים. החזרת טווח התנועה

כתף קפואה?

כתף קפואה, הידועה גם בשמה המדעי adhesive capsulitis, מתארת מצב בו קופסית מפרק הכתף חולה וסובלת מהידבקויות. מאפייני המחלה באים לידי ביטוי בעיקר בכאב וירידה בטווחי התנועה בכתף. כאבים בכתף נמצאים במקום השלישי מבחינת המחלות ממקור רקמות שריר ושלד. במקום הראשון נמצאים כאבי הגב ובמקום השני כאבי הצוואר.

דלקת בגידים של הכתף

מגי בת 69 סבלה מדלקת בגידים של הכתף. אוסטאופתיה פתרה לה את הבעיה.

הסימפטומים של כתף קפואה:

בשלבים הראשונים: הכאב מופיע , בעיקר בלילה, כאשר הכתף נמצאת בסוף טווח התנועה שלה. הכאב בשלבים הראשונים מורגש במהלך סירוק השיער או סגירת החזייה מאחור והכנסת הארנק או הוצאתו מהכיס האחורי של המכנסיים.בשלבים המתקדמים: הכאב הופך להיות קבוע ואינו קשור לתנועתיות או שימוש בכתף, אלא אף מוחמר עם התנועתיות עד שהחולה משתדל שלא להניע את האיבר בכדי למזער את הכאבים.לאחר מכן נצפית אף ירידה בטווחי התנועה הפסיביים. המשמעות היא שלא ניתן להזיז את הכתף באופן פסיבי וכל ניסיון לתנועה מעורר כאב עז.

מה גורם למחלה?

על-פי מחקרים שנעשו נמצא כי בבסיס התהליך הפתולוגי מתרחש אירוע של פגיעה באספקת הדם המקומית (איסכמיה), וכתוצאה מכך נובע הכאב כביטוי לסבל של מערכת העצבים והצטלקויות ברקמות הרכות בכתף (קונטרקטורות).

אוסטאופתיה מטפלת בסוגי פציעות נפוצות של הכתף:

  • דלקות בגידים של הכתף (טנדיניטיס) (Rotator Cuff)
  • בורסיטיס של הכתף
  • דלקות ריאומטיות
  • דלקת פרקים ניוונית
  • שחיקת סחוס
  • צביטת גידי הכתף
  • מתיחה או קרע של גידי הכתף

מה אוסטאופתיה יכולה לעשות?

לאוסטאופתיה יש פתרון מוצלח לכתף קפואה, שונה מכל הטיפולים האחרים.האוסטאופתיה חושבת ששיטת טיפול להזיז את הכתף עד הכאב היא שיטה לא נכונה לכתף קפואה. ברוב המקראים השיטה הזאת רק מחמירה את הכאב והמגבלות של הכתף הקפואה.האוסטאופתים במרכז הישראלי לאוסטאופתיה עובדים אם שיטה מיוחדת שמבוסס על trigger points. לפי המחקר היא שיטה מוצלח ביותר ל”הפשיר” את הכתף. זאת אומרת להגדיל הטווח תנועה ולהוריד הכאב.

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×