כאבים בברך

אוסטאופתיה הפתרון לכאבים ברכיים בלי ניתוח: ירושלים תל אביב

אוסטאופתיה מטפלת בהצלחה ב:

פגיעה במיניסקוס – מניסקוס הינו חומר סחוסי קשיח המפריד בין שני העצמות המרכיבות את הברך.קיימים שני מיניסקוס בכל ברך. נזק למיניסקוס יכול להתרחש בפעילות אתלטית או בגיל מאוחר כתוצאה מניוון. הפגיעה האופיינית מתרחשת בעת כיפוף ורוטציה של הברך ועלולה לכלול פגיעה גם לרצועות. הסימפטומים הינם: כאב חד, נפיחות, נוקשות ומגבלה של תנועה. הטיפול האוסטאופתי יכול לעזור להבריא את המניסקוס.

אוסטאוארטריטיס – זוהי תופעה הכוללת שחיקה של הסחוס ושיבוש תפקודו של הברך. סימפטומים אפשריים הם: כאב, מגבלה של תנועה, נפיחות, נוקשות, , חוסר בטחון ביציבותו של הברך ובמצבים כרוניים עיוות חיצוני של הברך.

פגיעה ברצועות של הברך – מתיחה או קריעה של הרצועות התומכות בברך ומעניקות לא את היציבות הדרושה מתרחשות בעיקר בפעילות אתלטית ועלולות לגרום לכאב, נפיחות וחוסר יציבות של הברך.

בורסיטיס – (bursitis ) בורסה הינה שק נוזלים דק המפריד בין סוגי רקמה שונים בגוף ומונע בעד רקמה אחת (כגון: שריר) להתחכך עם רקמה אחרת (כגון: עצם). דלקת ברקמת הבורסה מתרחשת כתוצאה מגירויי של אחת מהבורסות המצויות בברך. גירוי כזה יכול להתרחש למשל על ידי כריעת ברך ממושכת (Prepatellar bursitis). הסימפטומים האופייניים: כאב מקומי חד שמחמיר בכריעה ולפעמים גם נפיחות.

דלקת בגיד פיקת הברך – גיד הפיקה מחבר את השריר הארבע ראשי לעצם השוק (TIBIA). כאבים בנקודת החיבור של הגיד לעצם נובעים משימוש יתר. פעילות ספורט (כדור סל, כדור עף) הכרוכה בניתורים חוזרים ונשנים היא דוגמא לעומס עם פוטנציאל להזיק לגיד. דלקת בגיד הפיקה ניקרא על כן גם “ברך של קופצים”. הסימפטומים האופייניים: כאב מקומי שמחמיר בפעילות ולפעמים גם נפיחות.

כאבים בקדמת הברך – תסמונת זו הנקראת גם “ברך אצנים” או “Chondromalacia patella” נגרמת כתוצאה מגירוי ושחיקה של הסחוס המצוי מתחת לפיקה. תופעה זו מופיע בדרך כלל בגיל צעיר. עם בגיל מאוחר יותר גם מבוגרים יכולים לפתח כאבים דומים כתוצאה מארטריטיס. הסימפטומים האופייניים: כאב מקומי שמחמיר בעלייה או ירידה במדרגות או לאחר ישיבה ממושכת ולפעמים גם נפיחות.

פציינטים שעברו טיפול לכאבי ברכיים מספרים

עירית-כאבי-ברכיים

פציינטית בת 56 שסבלה מארטריטיס בברכיים מספרת איך רק אוסטאופתיה עזרה לה.

רוני-כאבי-ברכיים

רוני בן 49 עם פגיעה למניסקוס ושינויים ארטרוטים מספר

שקד-כאבי-ברכיים

שקד בן 18 בעיות ברכיים מספר

יש פתרון לכאבי ברכיים ללא תרופות וללא זריקות!

Call Now Buttonחייגו לשנן שר אוסטאופת