טיפול אוסטאופתי 2017-11-26T13:24:45+00:00

טיפול אוסטאופתי

מה יקרה בטיפול אוסטאופתי?

בביקור ראשון אצל אוסטיאופת תתבקש לתאר את ההיסטוריה של הביעה הספציפית שבגינה הגעת לטיפול האוסטיאופתי, ואת ההיסטוריה הרפואית הכללית שלך. תצטרך להוריד כמה בגדים ותתבקש לבצע מספר בדיקות לעזור לאוסטיאופט להגיע לאבחנת הבעיה וגיבוש תוכנית טיפול מתאימה עבורך.

דוגמה של הטיפול האוסטאופתי

ראיון ברדיו קול ישראל מה זה אוסטאופתיה ?

האוסטיאופט, שלמד אוסטאופתיה לרמה של תואר באוניברסיטה, בודק, ראשית כל, את ההיסטוריה הרפואית המלאה של המטופל ובוחן הן את הבעיה עצמה עליה התלונן המטופל. בדרך זו הוא מוודא שהבעיה היא מכאנית, דהיינו נובעת ממערכת השרירים ועצמות. ולא בעיה פתולוגית אחרת.כאשר נעשה האיבחון המלא, יסביר לך האוסטיאופת את הבעיה ויתחיל בטיפול ידני. הטיפול עדין ואינו גורם לכאבים או אי נוחות. האוסטאופת אף יסביר לך כיצד למנוע את הישנות הכאב לדוגמה דרך תרגילים או מתיחות.

לפי השיטה האוסטיאופתית – אין נוסחה אחת כוללת, לטיפול בכל בעיות הגב. הטיפול האוסטיאופטי של כל פציינט, חייב להיות שונה, בהתאם למבנה גופו. אצל כל פציינט מקור הבעיה יכול להיות במקום אחר.

כישרונו של האוסטיאופט, אם כך, מתבטא ביכולתו לבחון מה מיוחד במבנה של כל פציינט ופציינט, ולטפל בו בהתאם לאבחנה המדויקת.foraminals לאחר בחינת ההיסטוריה הרפואית השלמה של המטופל ואבחון הבעיה, משתמש האוסטאופט במגוון רחב של טכניקות ידניות עדינות.

בהן:

  • מניפולציות מפרקיות עדינות
  • עיסוי אוסטאופתי
    עיסוי מיוחד שלא דומה לעיסוי אחר
    (למתוח הרקמות השרירים)
  • מתיחת הגידים והרצועות
  • ועוד מגוון טכניקות לשפר תפקודו של המפרקים

פציינטים שעברו טיפול לכאבי גב מספרים

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד"ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

נירה-פריצת-דיסק

נירה סבלה מפריצת דיסק: עברה ניתוח. אחרי פרק זמן קצר הכאבים חוזרו. היא החליטה לנסות טיפול האוסטאופתי. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתיים היא כבר לא מרגישה כאב וחזרה לתיפקוד מלא.

אביבה בת 80 – ספיינל סטנוזיס

פציינטית בת 80 שסבלה מספיינל סטנוזיס (שינויים ארטרוטים בגב). רופאים המליצו על ניתוח. היא החליטה לעשות אוסטאופתיה. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתים, הרגישה הרבה יותר טוב, ויוכלה ללכת בלי כאב.

עוד פציינטים מספרים…

שימו לב שכולם טכניקות ידניות בלבד וזה חלק מהפילוסופיה האוסטיאופטית. מטרת הטיפול היא סילוק הכאב באמצעות שחרור המגבלות המכאניות, והפחתת הכיווץ בשריר תוך החזרת השריר, הגיד או המפרק לתפקודו התקין.

קרא מחקר רפואי

הצלחתו של הטיפול האוסטיאופטי תלויה אפוא, באבחון המדויק של בעייתו של המטופל ובטיפול הפרטני בה.

לקביעת תור עכשיו

תל אביב: מרפאה ברמת אביב
03-641-0110
ירושלים: מרכז רפואי ירושלים
02-566-9173

תתקשרו למרפאה