טורטיקוליס

טורטיקוליס תינוקות, העדפת צד אצל תינוקות : איך מטפלים?

טורטיקוליס יש פתרון: טיפול אוסטאופתי בטורטיקוליס: עדין וללא מתיחות, עבור תינוקות וילדים

התינוק שלכם מעדיף להתבונן לאותו הצד באופן קבוע ומטה את ראשו לצד אחד בלבד?

יכול להיות שזה לא נובע מהעדפה אישית או נוחות התנוחה, אלא שמדובר בטורטיקוליס תינוקות. העדפת צד בראש, הטיית הראש לצד אחד, השטחה של העצם בחלקה האחורי של הגולגולת ותסמיניה השונים של הטורטיקוליס – עלולים להשפיע על התפתחות התינוק, על תהליך ההנקה ועל הדרך בה הוא מקבל אינפורמציה, באמצעות האוזניים והעיניים.

לתינוקות הסובלים מטורטיקוליס לא תמיד יש טווח תנועה מלא, יש תינוקות שמסובבים את הראש לצד אחד בלבד, ויש תינוקות שמסוגלים לסובב את הראש לשני הצדדים – אך גם במקרים פשוטים וגם במקרים מורכבים יותר, מומלץ לטפל בטורטיקוליס בהקדם.

השטחת ראש וטורטיקוליס פתאומי אצל תינוקות

טורטיקוליס תינוקות עלול להיגרם בעקבות השטחה של עצם האוקסיפוט (Occiput), עצם הנמצאת מאחורי הגולגולת. השטחת האוקסיפוט עלולה לגרום לכך שהתינוק יעדיף לשון על האיזור השטוח יותר – מה שיהפוך את העצם לשטוחה עוד יותר ואת הטורטיקוליס לחמורה יותר. מסיבה זו, חשוב לטפל בטורטיקוליס במהרה, כדי למנוע השטחה נוספת של עצם האוקסיפוט ואת החמרת הטורטיקוליס.

הפתרון: טיפול אוסטאופתי לטורטיקוליס. הורים לילדים שעברו את הטיפול אצל שנן שר ממליצים:

אלה :טורטיקוליס, קוליק היפרטונוס

בת 7 שבועות סובלת מהיפרטונוס, בעיות שינה, אי יכולת להרדים את עצמה וטורטיקוליס, קוליק ובעיות במערכת העיקול. היא היית עצבנית מאוד

טורטיקוליס אצל תינוקות

תאומה היא נולדה במצב עכוז ‏אובחנה עם טורטיקוליס. טורטיקוליס אצל תינוקת. ואחרי הטיפול הראשון כבר ‏ניכר שיפור משמעותי במנח של הצוואר. ‏אחרי הטיפול השני זה נעלם לחלוטין

(בגלל שהאימא בצבא יש רק קול בסרטון)

תינוקת שרופאים איבחנו טורטיקוליס חמור. אחרי שלושה טיפולים אוסטאופתים האורטופד ילדים דיווח שהטורטיקוליס נעלם

תינוקת עם טורטיקוליס ובעיות שינה

עומר בת חודשיים ושבוע סובלת מהעדפת צד ולא רגועה. אחרי הטיפול הראשון כבר היה שיפור משמעותי

אוסטאופתיה טיפול לטורטיקוליס

נועם-דויד סבל מטורטיקוליס מלידה בגלל מנח ברחם. פיזיוטרפיה לא עזר. אוסטאופתיה תוך כמה טיפולים פתרה הבעיה.

אושר-תינוק טורטיקוליס

חודשיים וחצי,נולד עם טורטיקוליס. אוסטאופתיה פתרה הבעיה תוך 4 טיפולים.

משה-תינוק-טורטיקוליס

תינוק עם טורטיקוליס וגוש בשרירי בצוואר
הוא עשה פיזיוטרפיה משך כמה חודשים, שלא עזרה אחרי 4 טיפולי אוסטאופתיה יש שיפור של 90%.

עידו טורטיקוליס ובעיות שינה

ילד עם טורטיקוליס ובעיית שינה. אוסטאופתיה פתרה בעית טורטיקוליס ועזרה לתינוקת שלה לשון.

תינוקת עם איסימטריה בגולגולת

תינוקת עם איסימטריה: בליטה בראש מאחורה תינוק.
אוסטאופתיה פתרה הבעיה

ילד עם טורטיקוליס בן שנה

בן שנה עם טורטיקוליס. תרגילים פיזותרפיסטים לא עזרו לו.
תוך 2 טיפולים אוסטאופתים שיפור במצב

איתי בן 4 חודשים

4 טיפולים אוסטאופתים פתרה את הבעיה

טורטיקוליס

אוסטאופתיה פתרה את הטורטיקוליס

על לידה ועל טורטיקוליס

לידה היא חלק טבעי במחזור החיים וללא ספק אחד הניסים המופלאים ביותר! יחד עם זאת, לידה יכולה להיות גם הטראומה הראשונה שלנו. גם במקרים בהם האם חוותה לידה קלה – אין זה אומר שזה מה שחווה התינוק שלה. זאת אומרת, גם כאשר הלידה רגילה ונראית ללא טראומה לחלוטין, הלחצים שהופעלו על הגולגולת של התינוק עדיין עלולים לגרום לבעיות וסיבוכים שונים, כמו טורטיקוליס.

הלידה גורמת ללחץ אדיר על גוף התינוק, במיוחד סביב הראש והצוואר, כך שבהרבה מקרים הטורטיקוליס נובעת מלידה טראומטית. לראשו של התינוק תפקיד משמעותי בפתיחת תעלת הלידה, והלחץ המופעל עליו גורם לעצמות הגולגולת להתקפל אחת על השנייה.

לידות בהן סיכוי גבוה יותר לטורטיקוליס

  • לידות בהן נתקע התינוק בתעלת הלידה – במיוחד באלו בהן נעשה שימוש במלקחיים, ואונטוס (Ventouse) או וואקום.

  • ניתוח קיסרי – למרות שהתינוק נולד בניתוח קיסרי, הוא עלול לסבול מההשפעות השליליות של לחץ משמעותי על הגולגולת. אנו נוטים לחשוב שניתוח קיסרי הוא ללא טראומה והטוב ביותר עבור תינוק – אך זה לא בהכרח נכון! תינוקות רבים שנולדו בניתוח קיסרי חוו צירים חזקים לזמן ממושך, וראשיהם נתקעו באגן. גם הרופא המיילד עשוי לפעמים להשתמש בכוח ניכר על הגולגולת של התינוק, בניסיון לשחרר את התינוק מהאגן.

  • לידות בהן התינוק בפוזיציה בלתי רגילה – כמו מקרים בהם התינוק במצב עכוז לדוגמא: הפוזיציה מחלישה את השריר ועלולה לגרום לשינויים שונים, כמו שינוי בצורת הגולגולת.

  • תינוק שנולד פג– הסיכוי לטורטיקוליס גבוה יותר בגלל שבאופן טבעי העצמות רכות יותר. גם המשקל של המוח והעצמות של הגולגולת עלולים לגרום להשטחת העצם האחור של הגולגולת.

יש מקרים של טורטיקוליס אותם רואים בסמוך ללידה ויש מקרים בהם מזהים טורטיקוליס אצל תינוקות רק לאחר כשלושה חודשים! התעלמות מטורטיקוליס עלולה להוביל למצב בו הצוואר אינו סימטרי ככל שהגוף גדל.

המלצה מליליה טינמן, אמא של תינוקת, שקיבלה טיפול משנן שר לטורטיקוליס

“חיכינו לתור לפיזיוטרפיה שהתעכב, ועימו גם הרבה תחומי התפתחות אצל הקטנה. כבר מהמפגש הראשון שלנו עם שנן (שהתגלה כאיש מקסים, נעים, והכי חשוב הקטנה שלי מיד התחברה אליו), חל שיפור משמעותי ביותר. הילדה התחילה להרים ולהחזיק ראש כאילו לא היה כלום, כשעד אותו יום התקשתה להחזיק ראש ישר. בדיוק אחריו הגיע בשעה טובה גם התור לפיזיוטרפיה ששם המטפלת נדהמה מכמה מצבה טוב ביחס למה שהיה (הראיתי לה סרטונים ותמונות). לאחר המפגש השני הבנתי כי סוף סוף ניתן לנסוע עם הילדה באוטו כשעד לפני כן זה היה בלתי אפשרי. היא סבלה וצעקה כל נסיעה קצרה ולא יכלנו לצאת מהבית כמעט. סה”כ היינו ב 5 מפגשים, שלאחר כל אחד מהם ראינו במיידי שיפורים מדהימים בתפקודה ובהתפתחותה, כאילו היא כבר יודעת לעשות את הדברים אך התקשתה עקב המגבלה בצוואר. היום ברטרוספקטיבה אני רק מצטערת שלא פנינו לטיפול קודם לכן. טיפול קצר, נוח לתינוק.ת ללא מניפולציות קשות ולא נעימות. הטיפול לא רק מומלץ, אלא בעיני חובה עבור כל ילד שסובל. אז לסיכום, שנן, תודה ענקית!!!!!! אין לי מילים להודות לך על מה שעשית עבור הקטנה שלי.”

אוסטאופתיה לתינוקות – לטיפול בטורטיקוליס

אוסטאופתיה לתינוקות: : עם שיטת טיפול מיוחדת המבוססת על ידע נרחב באנטומיה, מסוגל האוסטאופת לשחרר את הלחץ סביב הגולגולת ושרירי הצוואר, ולפתור בכך את תופעת הטורטיקוליס מהשורש. מדובר בטיפול עדין שאינו גורם לאי נחות או טראומה לתינוק, שיגיב לרוב במהירות לטיפול האוסטאופתי האפקטיבי.

שאלות נפוצות: אוסטאופתיה וטורטיקוליס תינוקות

מדוע חשוב לטפל בטורטיקוליס אצל תינוקות במהירות?

חשוב לטפל בטורטיקוליס תינוקות בהקדם האפשרי כדי למנוע בעיות התפתחותיות בעתיד. טורטיקוליס שלא טופלה כראוי ובזמן עלולה לגרום להשטחת הגולגולת בצד אחד, עיכובים התפתחותיים, עיכוב בדיבור, בעיות בהנקה ועוד.

מהם הסיבוכים הפוטנציאליים של טורטיקוליס?

  • השטחת ראש: כאשר ראשו של תינוק מוטה בעקביות לצד אחד, זה עלול לגרום לראש שטוח יותר, לגולגולת שטוחה באותו צד. זה נקרא גם פלגיוצפליה. וזה אסימטריה בגולגולת של התינוק

  • קשיים או בעיות בהנקה: כדי לתפוס את השד התינוק צריך לסובב את הראש. לכן, אם סיבוב הראש כואב לו או שאין לו את טווח התנועה הזה – יהיה קשה עד בלתי אפשרי להניק אותו, או שתתאפשר ההנקה מצד אחד בלבד.

  • עיכובים התפתחותיים: טורטיקוליס עלולה להקשות על התפתחותו של התינוק ולהשפיע על האופן בו הוא זוחל, הולך או יושב.

  • עיכוב בדיבור: טורטיקוליס עלולה להשפיע על השרירים המשמשים לדיבור, ולהוביל לעיכובים או קשיים בהתפתחות הדיבור.

ניתן למזער או להימנע לחלוטין מסיבוכים פוטנציאליים אלה באמצעות טיפול אוסטאופתי בטורטיקוליס, טיפול שיאפשר לתינוק להתפתח כרגיל ולהגיע לאבני דרך התפתחותיות חשובות בזמן.

כיצד האוסטאופת מטפל בהשטחת ראש ?

אוסטאופתיה לתינוקות יכולה לשפר את המצב של השטחת ראש, כיוון שמתמקדת בחוסר האיזון הבסיסי של השרירים והשלד, כמו גם באסימטריות בראשו ובצווארו של התינוק. אוסטאופת לתינוקות משתמש בטכניקות עדינות מאוד כדי לאזן את הרקמות הרכות, לצד טכניקות יעילות לשחרור רקמות הצוואר, הכתפיים והראש. האוסטאופת יסייע בשחרור מתח עדין, במטרה לאזן לשפר את הניידות. האיזון סביב הגולגולת ועצמות הפנים מסייע בשיפור הסימטריה.

טיפול בהשטחת ראש, קידום התפתחות בריאה ואוסטאופתיה קרניו סקראלית יכולים להיות טיפול משלים יעיל המשפר את האסימטריה של הגולגולת.

טורטיקוליס אצל תינוקות – שנן שר, מומחה לאסטאופתיה

טורטיקוליס אצל תינוקות נובע לרוב ממקרים של טראומה שעבר התינוק ברחם, או עם העברת התינוק דרך תעלת הלידה, כמו גם במקרים בהם נולד התינוק טרם הזמן. עם טכניקות עדינות וייעודיות לתינוקות, האוסטאופת מאבחן ומטפל בהשפעת הלידה על גוף התינוק שגרמה לטורטיקוליס.


לשנן שר למעלה מ-31 שנות ניסיון, במהלכן סייע למאות תינוקות להתפתח ולתפקד באופן מלא, ללא כאבים, תוך הקפדה על טיפול מסור, אדיב ומקצועי. עם הידע והניסיון שצברו לאורך השנים, שנן שר וצוות המרפאה, ימצאו גם עבור הקטנטן או הקטנטנה שלכם את הטיפול המתאים.

יש פתרון לטורטיקוליס תינוקות – מוזמנים ליצור איתנו קשר ולשמוע עוד!

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×