טורטיקוליס

טורטיקוליס תינוקות, הטיית ראש: טיפול לתינוקות וילדים

טורטיקוליס יש פתרון, מהיר ועדין ללא מתיחות לתינוקות עם טורטיקוליס

התינוק שלכם נולד עם הטיית הראש לאחור או הטיית הראש לצד אחד והשטחה של העצם האחורי בגולגולת? זה נקרא טורטיקוליס תינוקות. לפעמים התינוק לא יכול לסבב את הראש לצד אחד, זאת אומרת אין לו טווח תנועה מלאה, ולפעמים יש טווח תנועה מלאה, והוא יכול לסבב את הראש לשני הצדדים. תופעת הטורטיקוליס משפיעה על איך שהתינוק מקבל אינפורמציה דרך האוזניים והעניים.

הטורטיקוליס תינוקות יכול גם לגרום לבעיות הנקה, בגלל שהתינוק לא יכול לסבב את הראש לכיוון הפטמה. בדרך כלל בעיות בהנקה שנובעת מטורטיקוליס היא בשד אחד.

טורטיקוליס תינוקות והשטחת הגולגולת

טורטיקוליס תינוקות יכול להיות עם השטחה של העצם מאחורי הגולגות: האוקסיפוט (occiput). השטחת האוקסיפוט יכולה לגרום שהתינוק מעדיף לשון על האיזור שהוא שטוח וזה גורם לאוקסיפוט להיות עוד יותר שטוח ויכול להחמיר הטורטיקוליס עוד יותר. זה הסיבה שחשוב לטפל בטורטיקוליס בהקדם האפשרי, כדי למנוע החמרת הטורטיקוליס והשטחת העצם האוקסיפוט.

הורים שילדיהם שעברו טיפול אוסטאופתי אצל שנן שר לטורטיקוליס מספרים

אלה :טורטיקוליס, קוליק היפרטונוס

בת 7 שבועות סובלת מהיפרטונוס, בעיות שינה, אי יכולת להרדים את עצמה וטורטיקוליס, קוליק ובעיות במערכת העיקול. היא היית עצבנית מאוד

טורטיקוליס אצל תינוקות

תאומה היא נולדה במצב עכוז ‏אובחנה עם טורטיקוליס. טורטיקוליס אצל תינוקת. ואחרי הטיפול הראשון כבר ‏ניכר שיפור משמעותי במנח של הצוואר. ‏אחרי הטיפול השני זה נעלם לחלוטין

(בגלל שהאימא בצבא יש רק קול בסרטון)

תינוקת שרופאים איבחנו טורטיקוליס חמור. אחרי שלושה טיפולים אוסטאופתים האורטופד ילדים דיווח שהטורטיקוליס נעלם

תינוקת עם טורטיקוליס ובעיות שינה

עומר בת חודשיים ושבוע סובלת מהעדפת צד ולא רגועה. אחרי הטיפול הראשון כבר היה שיפור משמעותי

אוסטאופתיה טיפול לטורטיקוליס

נועם-דויד סבל מטורטיקוליס מלידה בגלל מנח ברחם. פיזיוטרפיה לא עזר. אוסטאופתיה תוך כמה טיפולים פתרה הבעיה.

אושר-תינוק טורטיקוליס

חודשיים וחצי,נולד עם טורטיקוליס. אוסטאופתיה פתרה הבעיה תוך 4 טיפולים.

משה-תינוק-טורטיקוליס

תינוק עם טורטיקוליס וגוש בשרירי בצוואר
הוא עשה פיזיוטרפיה משך כמה חודשים, שלא עזרה אחרי 4 טיפולי אוסטאופתיה יש שיפור של 90%.

עידו טורטיקוליס ובעיות שינה

ילד עם טורטיקוליס ובעיית שינה. אוסטאופתיה פתרה בעית טורטיקוליס ועזרה לתינוקת שלה לשון.

תינוקת עם איסימטריה בגולגולת

תינוקת עם איסימטריה: בליטה בראש מאחורה תינוק.
אוסטאופתיה פתרה הבעיה

ילד עם טורטיקוליס בן שנה

בן שנה עם טורטיקוליס. תרגילים פיזותרפיסטים לא עזרו לו.
תוך 2 טיפולים אוסטאופתים שיפור במצב

איתי בן 4 חודשים

4 טיפולים אוסטאופתים פתרה את הבעיה

טורטיקוליס

אוסטאופתיה פתרה את הטורטיקוליס

הקשר בין טורטיקוליס והלידה

הלידה עצמה יכולה לגרום לטורטיקוליס. לידה היא אכן חלק נורמלי של מחזור החיים. עם זאת, לידה בהחלט מסוגלת להיות הטראומה הראשונה שלנו. גם במקרים שאימא חוותה לידה קלה, זה לא מה שהתינוק חווה. זאת אומרת, גם כאשר לידה רגילה נראית ללא טראומה לחלוטין, הלחצים המופעלים על הגולגולות התינוקות עדיין יכולים לגרום לכמה בעיות כמו טורטיקוליס
ראש התינוק ממלא תפקיד משמעותי בפתיחת תעלת הלידה. הלחץ הרגיל של הלידה גורם לעצמות הגולגולת להתקפל אחת על השנייה. תופעת הטורטיקוליס נובעת כתוצאה מלידה טראומטית. כל לידה גורמת ללחץ אדיר על גוף התינוק במיוחד סביב הראש והצוואר של התינוק

איך הלידה משפיעה על טורטיקוליס

  1. במקרא שהתינוק נתקע בתעלה במיוחד אם זה גרם לשימוש במלקחיים, ואונטוס (VENTOUSE) או וואקום.
  2. וגם במקרה של ניתוח קיסרי. תינוקות רבים שנולדו בניתוח קיסרי חיוו צירים חזקים לאורך זמן ממושך, וראשיהם תקועים באגן. הרופא המיילד גם עשוי לפעמים משתמש בכוח ניכר על הגולגולת של התינוק, בניסיון לשחרר את התינוק מהאגן. למרות שנולדו בניתוח קיסרי, תינוקות אלה עלולים לסבול משפעות שליליות של לחץ גולגולתי משמעותי. חלק מהתינוקות שנולדו בניתוח קיסרי לא נתקלים בשום כוחות קומפרסיביים. אנחנו עלולים לחשוב שחוסר הטראומה בניתוח קיסרי הוא הטוב ביותר לתינוק. אבל גורמים אחרים משפיעים עליהם.
  3. הפוזיציה בלתי רגילה ברחם כמו עם התינוק במצב עכוז, המחלישה את השריר וגורמת לשינויים אחרים כמו שינוי בצורת הגולגולת.
  4. תינוק שנולד פג גם גורם ליותר סכוי לטורטיקוליס בגלל שהעצמות מאוד רכות והמשקל של המוח והעצמות של הגולגולת גורמות להשטחת העצם האחור של הגולגולת.

יש מקרים של טורטיקוליס, שרואים אותו סמוך ללידה ויש מקרים של טורטיקוליס אצל תינוקו שרק רואים אותו אחרי 3 חודשים. הזנחת המקרה יכולה להוביל למצב בו הצוואר אינו סימטרי, ככל שהגוף גדל.

המלצה מליליה טינמן, אמא של תינוקת, שקיבלה טיפול משנן שר לטורטיקוליס

“חיכינו לתור לפיזיוטרפיה שהתעכב, ועימו גם הרבה תחומי התפתחות אצל הקטנה. כבר מהמפגש הראשון שלנו עם שנן (שהתגלה כאיש מקסים, נעים, והכי חשוב הקטנה שלי מיד התחברה אליו), חל שיפור משמעותי ביותר. הילדה התחילה להרים ולהחזיק ראש כאילו לא היה כלום, כשעד אותו יום התקשתה להחזיק ראש ישר. בדיוק אחריו הגיע בשעה טובה גם התור לפיזיוטרפיה ששם המטפלת נדהמה מכמה מצבה טוב ביחס למה שהיה (הראיתי לה סרטונים ותמונות). לאחר המפגש השני הבנתי כי סוף סוף ניתן לנסוע עם הילדה באוטו כשעד לפני כן זה היה בלתי אפשרי. היא סבלה וצעקה כל נסיעה קצרה ולא יכלנו לצאת מהבית כמעט. סה”כ היינו ב 5 מפגשים, שלאחר כל אחד מהם ראינו במיידי שיפורים מדהימים בתפקודה ובהתפתחותה, כאילו היא כבר יודעת לעשות את הדברים אך התקשתה עקב המגבלה בצוואר. היום ברטרוספקטיבה אני רק מצטערת שלא פנינו לטיפול קודם לכן. טיפול קצר, נוח לתינוק.ת ללא מניפולציות קשות ולא נעימות. הטיפול לא רק מומלץ, אלא בעיני חובה עבור כל ילד שסובל. אז לסיכום, שנן, תודה ענקית!!!!!! אין לי מילים להודות לך על מה שעשית עבור הקטנה שלי.”

הטיפול האוסטאופתי לטורטיקוליס

על ידי שיטת טיפול מיוחדת ושימוש בידע נרחב באנטומיה, האוסטיאופת מסוגל לשחרר את הלחץ סביב הגולגולת ושרירי הצוואר ופותר את תופעת הטורטיקוליס בשורש. תינוקות הסובלים מטורטיקוליס מגיבים במהירות ובאפקטיביות לטיפול האוסטאופטי. הטיפול הוא לא גורם לאי נחות או טראומה לתינוק

לסיכום אוסטאופתיה וטורטיקוליס

טורטיקוליס אצל תינוקות בהרבה מקרים נובעים מטראומה ברחם או העברת התינוק דרך תעלת הלידה או אם התינוק היה פג. האוסטאופט דרך טכניקות עדינות ומיוחדות לתינוקות, מאבחן ומטפל בהשפעת הלידה על גוף התינוק שגומה לטורטיקוליס.

טורטיקוליס אצל תינוק ! יש פתרון תתקשרו עכשיו !

Call Now Buttonחייגו לשנן שר אוסטאופת