בעיות שינה אצל תינוקות

אוסטאופתיה לתינוקות: טיפול עדין ויעיל להפרעות שינה, אי שקט, אצל תינוקות

קרניוסקרל אוסטאופתיה לתינוקות הינה שיטת טיפול ייחודית, עדינה ומאוד יעילה לטיפול בבעיות שונות הנפוצות בתינוקות וילדים: חוסר שינה, קוליק, גזים, כאבי בטן, חוסר שקט ועצבנות של התינוק, מתח שרירי גבוה בכל הגוף, ראש לא סימטרי. תינוקות נוטים להגיב באופן מהיר ויעיל לטיפול זה.
בעיות שינה תינוקות

אוסטאופתיה לתינוקות:

סימפטומים רבים נוצרים כתוצאה מלחץ ודחיסה של עצבים. טיפול בקרניוסקרל מווסת ומרגיע את מערכת העצבים המרכזית, את רקמות החיבור ואת השרירים בגוף. כאשר כוחות הדחיסה מופחתים הסימפטומים מתפוגגים. בנוסף לכך, בכל סוג של לידה, גם בלידה קיסרית, עומד ראשו של התינוק בלחצים אשר עשויים להשפיע על מתח הרקמות באזור הצוואר והראש. כשאזורים אלו מתוחים ודחוסים מתפתחים סימפטומים הנפוצים בשנת החיים הראשונה ומשפיעים על הגוף גם בשנים הבאות, ואף יותר.

האמנם אוסטאופתיה עוזרת לתינוקות עם בעיות שינה? הורים מספרים

התינוקת כל הזמן בכה לא ישינה טוב התינוקת היתה עצבנית ובוכה וסבלה מכאבי בטן. אוסטאופתיה לתינוקות פתרה הבעיות

אלה – טורטיקוליס, קוליק היפרטונוס שלא רגועה

בת 7 שבועות סבלה מהיפרטונוס, בעיות שינה, אי יכולת להרדים את עצמה, היא הייתה עצבנית מאוד.

.

בת חודשיים – רפלוקס ועצבנית מלידה
יעלה סבלה מרפלוקס, וזה גרם לה לא לישון ולהיות עצבנית.
אוסטאופתיה פתרה את הבעיות.

איך לפתור בעיות שינה אצל תינוק באמצעות אוסטאופתיה לתינוקות.

תינוקת מאוד לא רגועה עם בעיות שינה תוך 3 טיפולים רגועה וישנה
תינוק עם רפלוקס וגזים שלא יושן בן 3 חודשים שסבל מכאבי בטן וריפלוקס. אוסטאופתיה מאוד עזרה לו.
תינוקת עם בעיות במערכת העיכול בת 4 חודשים סבלה מגזים. שיפור משמעותי אחרי 7 טיפולים.

עידו – טורטיקוליס ובעיות שינה

ילד עם טורטיקוליס ובעיית שינה. אוסטאופתיה פתרה את הבעייה ועזרה לילד שלה לישון.

איך זה עובד?

קרניו סקראל (אוסטאופתיה לתינוקות) הטיפול לתינוקות שסובלים מחוסר שינה ועוד בזמן ההיריון שוהה העובר בתנוחה מסוימת או במבנה אגן מסוים במשך זמן רב. מצב זה עלול ליצור בגופו אזורים דחוסים ולפגוע באיזון הטבעי שלו. לרוב, לגוף התינוק יש יכולת ומנגנונים טבעיים להשיג את האיזון ולשחרר אזורים דחוסים (בעזרת יניקה, פיהוק ובכי), אך לא בכל המקרים מצליח התינוק לבצע תהליך ריפוי טבעי במקרה זה ייאלץ התינוק לחיות עם מתחים לא נוחים בראש ובגוף, שישפיעו על חייו הבוגרים.

אותם אזורים דחוסים ולא מאוזנים בגוף התינוק משפיעים על הולכות עצביות היוצרות את הקוליק, חוסר שקט, מתח שרירים גבוה או נמוך, מבנה ראש שאינו סימטרי, היפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז ועוד.

בזמן הלידה, במיוחד במעבר בתעלת הלידה, מופעלים על ראש התינוק לחצים, אשר עשויים לגרום למתח באזור הצוואר והראש. מתח זה גורם לעיתים להתפתחות סימפטומים המשפיעים על הגוף גם בשנים הבאות.

טיפול בשיטת קרניוסקרל להפגת סימפטומים אלה בתינוקות וילדים נפוץ ומקובל בעולם כולו. יתירה מזאת, באירופה מטפלים בשיטה זו כטיפול מניעתי בילודים כבר במח’ ילודים ופגיות.

טיפול בשיטה זו מתמקד בראש, בצוואר ובעצם הזנב. המטפל, באמצעות מגע עדין, מעודד ומחזק את המקצב הקרנילי שיהיה איכותי, חיוני, מלא, חלק וקצבי. טראומה פיסית או רגשית תתבטא כחסימה בזרימה ותגרום לחוסר איזון במערכת הקרניוסקרלת. בלחיצות עדינות מאוד ניתן לשחרר חסימות.

במהלך הטיפול ניתנים כלים להורים לטפל אף הם בילדיהם באמצעות שיטה זו.

באילו מצבים אנחנו מטפלים באוסטאופתיה אצל תינוקות?

  • אסימטריה בגולגולת – כאשר גולגולת התינוק עוברת לחץ גדול בעת יציאתה מן הרחם, עצמות הגולגולת משנות את תנוחתן. הן אמורות לשוב למנח הקודם שלהן לאחר הלידה, אך במקרים מסוימים הן חוזרות למקומן באופן אסימטרי. מצב זה משפיע על העצבים בגולגולת ומפריע להם לתפקד, ועלול ליצור אצל התינוק תחושת מתח פנימית, בכי בלתי פוסק, קושי ביניקה ועוד.
  • טורטיקוליס – כאשר התינוק נולד עם הטיית הראש לאחור או לצד אחד והשטחה של העצם האחורית בגולגולת, מצב זה נקרא טורטיקוליס. לפעמים התינוק אינו מצליח לסובב את ראשו לצד אחד, והדבר משפיע על האופן בו מקבל התינוק אינפורמציה דרך האוזניים והעיניים, ועשוי לגרום לבעיות הנקה. הזנחת טורטיקוליס יכולה להוביל להחמרת המצב עם הזמן, לכן חשוב לטפל בטורטיקוליס בהקדם האפשרי.
  • קשיים ביניקה – קשיים ביניקה נובעים הרבה פעמים מלידה שהתרחשה מהר מדי או מלידה מכשירנית (כגון וואקום או מלקחיים). מצבים אלה יכולים לגרום ללחצים ברקמות הרכות באזור הצווארי של התינוק (טורטיקוליס) ולייצר מתח ברקמות הגולגולת, ולעיתים אף גורמים לעצמות הלסת של התינוק להיות מהודקות באופן שמפריע לפתיחה רחבה של הפה ולהיצמדות טובה אל השד ליניקה. באמצעות מספר טיפולים של קרניו-סקראל ניתן לשחרר את המתח ולהקל על התינוק.
  • ריפלוקס – ריפלוקס הוא מצב בו השריר הטבעתי שבין הושט לקיבת התינוק משחרר את תכולת הקיבה של התינוק בחזרה למעלה אל הושט. מצב זה גורם לפליטות מרובות, הקאות, צרבות וכאבים. מצב זה שכיח ביותר אצל תינוקות וילדים, בעיקר אצל פגים ובעיקר עד גיל שנה.

  • אוסטאופתיה לתינוקות יכולה להתחיל אצל האם ההריונית עוד לפני הלידה – טיפול אוסטאופתי מסייע לשחרור כאבי גב ומגמיש את האגן. הפעולה הזאת יכולה לסייע להפחית את הלחץ על הגולגולת של התינוק בזמן המעבר בתעלת הלידה.

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×