בלט דיסק 2018-06-03T17:07:01+00:00

סובל מבלט דיסק בגב? רוצה לחסוך ניתוח ? 

יש פתרון ללא התערבות כירורגית לבעיות של דיסקים שמשפר את איכות החיים

המחקר הרפואי קבע אוסטאופתיה מורידה כאב של פריצת דיסק ובלט דיסק ביעילות ושיפר האיכות חיים של הפציינט בלי ניתוח או פעולה חודרנית. הטיפול האוסטאופתי, מקטין את תקופת ההחלמה אחרי התקף של פריצת דיסק או בלט דיסק, ומאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר.

שנן שר ברדיו קול ישראל: איך אוסטאופתיה מונעת ניתוח לפריצת דיסק ולבלט דיסק

פציינטים מהמרכז הישראלי לאוסטאופתיה, שסבלו מבלט דיסק מספרים איך
אוסטאופתיה פתרה את בעייתם …

שמעון – בלט דיסק בגב וסיאטיקה

שמעון סבל מבלטי דיסק בגב התחתון וסיאטיקה. הוא סבל 4 שנים מכאבי גב. אוסטאופתיה פתרה לו את הבעיה תוך מספר קטן של מפגשים.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

בן – פתרון לבלט דיסק בגב ללא ניתוח

בן 32 עובד בהייטק וסובל מבלט דיסק. עשה פיזיוטרפיה וכירופרקטיקה שלא עוזרו לו. הוא מצא את הפתרון אצל אוסטאופתיה.

רמי – פריצת דיסק

חייל בן 18, לפני גיוס שרצה להיות קרבי נתקף עם כאבי גב מאוד אקוטי. איבחנו אצלו בלט דיסק. אחרי טיפול כרוקרקטיקה שלא עזר הוא מצא הפתון באוסטאופתיה ונכנס ליחידה קרבית.

עוד פציינטים מהמרכז מספרים…

מה הסימפטומים של בלט דיסק?

כאבי גב קשה בגב התחתון המונע תנועה. אחר כך, עלול הכאב להיות מוקרן לישבן, לירך, לשוק ולרגל.  הערה: סכיאטיקה היא סימפטום ולא אבחנה. פירושה הוא שהכאב מוקרן לאורך הרגל. ייתכן שיורגשו דקירות קלות וישנוניות בשוק וברגל באחת מהרגליים. תיתכן חולשה באחת מהרגליים.

מהו "הדיסק"?

הגב אינו "עמוד" גמיש אחד, אלא מחולק ל-24 חוליות. בין כל אחת מהחוליות מצוי דיסק הפועל כבולם זעזועים ומאפשר תנועה בין החוליות . הוא דומה לסופגניה בכך שהוא קשיח מבחוץ ובתוכו חומר דמוי-נוזל.  הנוזל שבאמצע הדיסק נע קדימה ואחורה לפי התנועה.

בלט דיסק

מהי בלט דיסק ?

אם נשתמש באנלוגית הסופגניה , שימוש לא נכון בדיסק על ידי הרמת חפצים כבדים, מאמץ-יתר חוזר ונשנה או תאונת דרכים חמורה גורמים לסדקים  בחלק "הבצקי" של הסופגניה. הדבר גורם "לריבה" לנזול החוצה.  במקרה של פריצת  דיסק הנוזל יצא החוצה  ובכך לוחץ על עצב, המצוי מאחרי הדיסק, וגורם לסיאטיקה. (עיין בתמונה).

דוגמא לבלט דיסק
פריצת דיסק      בלט דיסק \ בקע דיסק      דיסק נורמלי

התפקיד של הדיסק (שנמצא בין החוליות) הוא תנועה, לבלום זעזועים, ולתת לגב התחתון יציבות. תהליכי ניוון המושפעים מגורמים רבים ובעקר תהליכי ההזדקנות. זה גורם לירידה בתכולת הנוזלים בדיסק , המובילים לאי-יציבות עקב קרעים זעירים באיזור החיצוני של הדיסק (פריצת דיסק). זה יכול לגרום לבצקת מסביב לעצב הנמצא קרוב מאד לדיסק. אז הפציינט ירגיש כאב לכל אורך החלק החיצוני של הרגל לפחות עד העקב סכיאטיקה.

בלט דיסק הוא מצב בו הדיסק "מתנפח" כמו בלון, והחלק שהתנפח עלול ליצור לחץ על העצבים שיוצאים מאותו איזור בעמוד השדרה. במידה ויש מגע בעצב, דלקת עלולה להתפתח וייתכן שיופיע כאב חד עם תופעות נוירולוגיות נוספות כגון תחושת הקרנה לגפיים, זרם, חוסר תחושה, חולשה מקומית או של הגפה, ועוד תופעות הנובעות כתוצאה מהפרעה לעצב.

האוסטאופת ,דרך הטיפול יתקן את תיפקוד המכני של הגב. להוריד את הדלקת, או יותר נכון הבצקת, הוא ימליץ לפעמים על מנוחה, קומפרסים, משחות ולפעמים כדורים נוגדי דלקת, וחגורות גב לתמוך בגב התחתון .

איך אוסטאופתיה מטפלת בבלט דיסק?

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול שפותרת בעיות כמו בלט דיסק וכאבי גב בשורש. האוסטאופט הוא מומחה בבעיות הקשורות לשלד ובמבנה של הגוף . האוסטאופט משתמש בידע נרחב בתחומי האנטומיה, האורטופדיה והנוירולוגיה, בהבנת התהליכים הפתולוגיים, כדי לבדוק ולאבחן את הבעיה.

לאחר הבדיקה היסודית, האוסטאופט משתמש במגוון טכניקות מיוחדות כדי לשקם את הדיסק ולהחזיר אותו לתיפקוד תקין.
אוסטאופת מקטין את התכווצויות השרירים שהם הגורמים למרבית הכאבים ומפחית את הלחץ על העצבים מהבלט דיסק. כמו כן, מפחית הטיפול את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק ועל יד כך להקטין את הסיכויים לפגיעה חוזרת. האוסטאופת יטפל לא רק בשטח הכואב אלא גם באזורים שמסביבו כדי להקטין את הלחץ על הדיסק הפגוע.

דוגמה של הטיפול האוסטאופתי

יש פתרון לבלט דיסק ללא ניתוח !

לקביעת תור עכשיו

תל אביב: מרפאה ברמת אביב
03-641-0110
ירושלים: מרכז רפואי ירושלים
02-566-9173

תתקשרו למרפאה