אסימטריה בפנים בתינוקות

אסימטריה בגולגולת של תינוקות (השתחת ראש)

מה קורה לתינוקות בלידה שגורם לאסימטריה בגולגולת והפנים?

אסימטריה בגולגולת של תינוקות יכולה להדאיג את ההורים, אך אוסטאופתיה מציעה גישה עדינה וכוללנית לטיפול בחוסר האיזון הזה בעצמות הפנים. על ידי והתחשבות בחיבור ההדדי של הגוף, אוסטאופתיה יכולה לעזור לקדם את הסימטריה בעצמות הפנים ולתמוך בהתפתחות הכללית של התינוק. אם יש לך חששות לגבי אסימטריית הפנים של תינוק שלך, התייעצות עם אוסטאופת מוסמך יכול לספק את ההערכה וההדרכה המתאים.


מה גורם לאסימטריה בגולגולת של התינוק?

במהלך לידה, עובר הפנים והגולגולת וגופו של התינוק תהליכי סחיטה תחת לחצים של הצירים, כדי לאפשר לראש התינוק לעבור בקלות דרך מעבר הרחם.

כשהתינוק יוצא לעולם, עצמות הגולגולת שבות למנח הקודם שלהם. הטיפול הקרניו סקראל (אוסטאופתיה לתינוקות) בודק ומאבחן את המיקום והיחס בין כל העצמות של הגולגולת, והעמוד השדרה. לחצים בין העצמות משפיעים על העצבים שיוצאים בין העצמות גורמים לאי-תיפקודם.

השפעת לידות שונות, שגורם לראש נראה שטוח מאחור.

בלידות ארוכות מהרגיל, בהן התינוק משתהה זמן ארוך בתעלת הלידה , ישנם מצבים בהן עצמות הגולגולת תחת לחץ זמן רב מהרגיל. באמצעות טיפול קרניו-סקראל אוסטאופתיה לתינוקות, ניתן לשחרר את העצמות למנח הטבעי שלהן. ומוריד לחץ סביב העצמות והעצבים של הפנים .

בלידות בהן מתרחשת משיכה של התינוק (הן בלידות רגילות בהן אין המתנה ליציאה הטבעית של התינוק והן בלידות מכשירניות כמו וואקום ומלקחיים) – עלול להיווצר לחצים ברקמות הרכות באזור הצווארי של התינוק. בלידת וואקום מופעל בד”כ לחץ על הראש, אשר יכול ליצור מתח ברקמות הגולגולת, באופן העלול לגרום לתחושת מתח פנימית, בכי בלתי מופסק, קושי ביניקה ועוד. במקרים אלה,נדרשים מספר טיפולים של קרניו-סקראל כדי לשחרר את המתח.

הנקה לאחר לידת ואקום: לידת ואקום עשויה להשפיע על היכולת של התינוק לינוק בימים הראשונים. לידת ואקום יכול לגרום לתינוק להיות עייף יותר, יכול להיות שהתינוק יסבול מלחץ באזור הגולגולת ולעיתים הלסתות שלו יטו להיות הדוקות, מה שמפריע לפתיחה רחבה של הפה ולהיצמדות טובה אל השד ליניקה. במקרים אלה, טיפול קראניו-סקרל, משפר את המצב ולהקל על התינוק לינוק.

ניתוח קיסרי נעשה בצורה חדה ללא התהליך ההדרגתי של יציאת התינוק לאוויר לעולם, וללא “העיסוי” והסחיטה” שתינוק חווה בלידה וגינאלית. תהליך זה משפיע הן ברמה הרגשית על התינוק והן ברמה הפיזית, ועלול ליצור מתח בעצמות השלד, הרקמות.

תינוקת עם איסימטריה בגולגולת

תינוקת עם איסימטריה: בליטה בראש מאחורה תינוק.
אוסטאופתיה פתרה הבעיה

יש פתרון לאסימטריה בגולגולת של תינוק!
לצור קשר עם האוסטאופת עכשיו  

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×