אישיאס סיאטיקה

אישיאס (סיאטיקה)? יש פתרון ללא ניתוח או זריקה!

אוסטאופתיה מטפלת ב אישיאס (סיאטיקה) בשורש ולא רק בסימפטום

למה ניתוח הוא רק האופציה האחרונה לאישיאס לפי משרד הבריאות?

סובלים מאישיאס והרופא המליץ על ניתוח? תדעו שמשרד הבריאות ממליץ על ניתוח לאישיאס רק לאחר שעשו את כל האופציות הלא חודרניות. ניתוח הוא האופציה האחרונה, כי לניתוח יש סיבוכים כגון דימום, אינפקציה ובמקרים בודדים אף שיתוק. מנתחים רק כאשר טיפולים קונסרבטיבים (לא חודרנים) לא עזרו והפציינט לא יכול לסבול את הכאב.

איך אפשר לדעת שאוסטאופתיה עובדת ופותרת כאבי אישיאס טיפול?

באנגליה, בה יש קרוב ל-10,000 אוסטאופתים, יש חוק עיסוק באוסטאופתיה שמגדיר את האוסטאופתיה כתחום אקדמאי. לצערי בארץ אין הרבה אוסטאופתים ורוב האוכלוסיה עדיין לא שמעה על המקצוע האוסטאופתי.
‏באנגליה חקרו את תחום האוסטאופתיה וקבעו את ‏יעילותה לפתור בעיות אישיאס שנובעות מפריצת דיסק.

מטופלים מספרים איך אוסטאופתיה אישיאס טיפול עזרה להם

בן 74 עם קושי בהליכה

סבל מספיינל סטנוזיס: בעיות הליכה כאבי גב חזקים וחולשה ברגל. אחרי 4 טיפולים כבר הולך רגיל

דן -בן 38 פריצת דיסק בגב עם סיאטיקה

סבל מכאבי גב אקוטי, סיאטיקה וגרירת רגל בעקבות פריצת דיסק בגב. הרופאים המליצו על ניתוח. תוך 4 טיפולים אוסטאופתים חל שיפור משמעותי בכאב ובתפקוד.

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

שמעון – בלט דיסק בגב וסיאטיקה

שמעון סבל מבלטי דיסק בגב התחתון וסיאטיקה. הוא סבל 4 שנים מכאבי גב. אוסטאופתיה פתרה לו את הבעיה תוך מספר קטן של מפגשים.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד”ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

חנן עם חולשה ברגל בעקבות פריצת דיסק

חנן בן 39 סבל פריצת דיסק עם חולשה והרדמות ברגל וסיאטיקה. האורטופדים המליצו על ניתוח. טיפול אוסטאופתי מנעה את הצורך לניתוח.

אתי-פריצת-דיסק

אתי דנאי :פריצת דיסק עם לחץ על עצב, רופאים הרימו ידים, אבל אוסטאופתיה עזרה לה

משה 85-ספיינאל-סטנוזיס-סיאטיקה

פציינט בן 85 שסבל מספיינל סטנוזיס וסיאטיקה (קרינה לרגל). כאב לו הרבה והלך עם הליכון. אחרי 7 טיפולים אוסטאופתיים הכאב ירד 70% ולא הולך עם הליכון

בן – פתרון לבלט דיסק בגב ללא ניתוח

בן 32 עובד בהייטק וסובל מבלט דיסק. עשה פיזיוטרפיה וכירופרקטיקה שלא עוזרו לו. הוא מצא את הפתרון אצל אוסטאופתיה.

מוטי: בלט דיסק L3/4 L4/5

פתרון לבלט דיסק עם סיאטיקה ללא ניתוח.

שנן שר ברדיו קול ישראל: איך אוסטאופתיה מונעת ניתוח: אישיאס טיפול

המחקר הרפואי קבע אוסטאופתיה מורידה כאב של אישיאס ופריצת דיסק ביעילות ושיפר האיכות חיים של הפציינט בלי ניתוח או פעולה חודרנית. הטיפול האוסטאופתי, מקטין את תקופת ההחלמה אחרי התקף של פריצת דיסק או בלט דיסק, ומאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר.

איך אוסטאופתיה מטפלת באישיאס שנובע מפריצת דיסק ובלט דיסק?

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול שפותרת בעיות כמו אישיאס, פריצת דיסק בשורש. האוסטאופת הוא מומחה בבעיות הקשורות לשלד ובמבנה של הגוף . האוסטאופט משתמש בידע נרחב בתחומי האנטומיה, האורטופדיה והנוירולוגיה, בהבנת התהליכים הפתולוגיים, כדי לבדוק ולאבחן את הבעיה.

לאחר הבדיקה היסודית, האוסטאופט משתמש במגוון טכניקות מיוחדות כדי לשקם את הדיסק ולהחזיר אותו לתיפקוד תקין. אוסטאופת מקטין את התכווצויות השרירים שהם הגורמים למרבית הכאבים ומפחית את הלחץ על העצבים מהפריצת דיסק. כמו כן, מפחית הטיפול את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק ועל יד כך להקטין את הסיכויים לפגיעה חוזרת. האוסטאופת יטפל לא רק בשטח הכואב אלא גם באזורים שמסביבו כדי להקטין את הלחץ על הדיסק הפגוע.

מהי אישיאס?

אישיאס הסימפטומים הנפוצים הם: כאב בצד אחד של הגוף עם או בלי כאב בגב עצמו. הכאב יכול להיות עמום או חד, ויכול שיתלוו לו מדי פעם כאבים חדים מאוד, עד כדי חוסר אפשרות לזוז, המתחילים מהישבן ויורדים למטה לגב או לצד הירך ו/או הרגל, ומשם אף אל מתחת לברך ולכף הרגל. לעיתים יש גם חוסר תחושה או עקצוצים (נימול). שיעול והתעטשות יכולים להחמיר הכאב. ויש הרבה סיבות לסיאטיקה: לחץ על עצב הסיאטיק כתוצאה מדיסק שמוט או פריצת דיסק, מחלה ניוונית של הדיסק, במקרים כאלה אוסטאופתיה מורידה הכאב ומשפרת האיכות החיים.

אישיאס הוא גירוי של העצב הארוך ביותר בגוף האדם, העצב האישיאס. עוביו של עצב האשיאס הוא כעובי אצבע. העצב מתפצל לעצבים קטנים יותר לאורך דרכו. המונח אישיאס משמש לתיאור של כאב נע לאורך מהלך עצב הסיאטיק ובגלל זה לפעמים נקרא סיאטיקה.

העצב האישיאס מתחיל מהעמוד השידרה, מוצאו בחוליות לבראלית 4 +5 והסקרום, ועובר לישבן לאספקט האחורי של הירך, השוק ועד קצה האצבעות. ולכן פגיעה בעצב האישיאס יכולה לגרום לסבל רב ולפגיעה תפקודית קשה.

ארבעים אחוז מהאכלוסיה סובלים מכאב כזה לפחות פעם בחייהם. זהו סימפטום של בעיה בחוליות הלומבריות. כתוצאה נוצר לחץ ודלקת סביב השורשים של העצב האישיאס, אשר גורמים לכאבים המורגשים בגב התחתון ומקרינים דרך העכוז לשוק האחורית ועד העקבים. (סיאטיקה). לחץ מבליטות דיסק ופריצות דיסק בעמוד השדרה הוא אחד הגורמים לאישיאס וגורם לכמחצית המקרים של אישיאס.

בהרבה מקרים רופאים אפילו ממליצים על ניתוח. אוסטאופתיה יכולה לפתור אישיאס בלי ניתוח ובלי פעולה חודרנית ומשפר האיכות חיים של הפציינט.

suffering from a slipped disc

מהי פריצת דיסק?

בגב התחתון יש חמש חוליות וביניהן דיסקים. בגב תחתון, התפקיד של הדיסק (שנמצא בין החוליות) הוא תנועה, לבלום זעזועים, ולתת לגב התחתון יציבות. תהליכי ניוון המושפעים מגורמים רבים ובעקר תהליכי ההזדקנות. זה גורם לירידה בתכולת הנוזלים בדיסק , המובילים לאי-יציבות עקב קרעים זעירים באיזור החיצוני של הדיסק (פריצת דיסק). זה יכול לגרום לבצקת מסביב לעצב הנמצא קרוב מאד לדיסק. אז הפצינט ירגיש כאב לכל אורך החלק החיצוני של הרגל לפחות עד העקב סכיאטיקה.

האוסטאופת ,דרך הטיפול יתקן את תיפקוד המכני של הגב. להוריד את הדלקת, או יותר נכון הבצקת, הוא ימליץ לפעמים על מנוחה, קומפרסים, משחות ולפעמים כדורים נוגדי דלקת, וחגורות גב לתמוך בגב התחתון .

מהו הדיסק?

הגב אינו “עמוד” גמיש אחד, אלא מחולק ל-24 חוליות. בין כל אחת מהחוליות מצוי דיסק הפועל כבולם זעזועים ומאפשר תנועה בין החוליות . הוא דומה לסופגניה בכך שהוא קשיח מבחוץ ובתוכו חומר דמוי-נוזל. הנוזל שבאמצע הדיסק נע קדימה ואחורה לפי התנועה.

slipped disc

מה הטיפול באישיאס שנובע מפריצת דיסק?

טיפול אוסטאופתי יקטין את תקופת ההחלמה מאישיאס (סיאטיקה) ומכאבי גב ויאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר. האוסטאופת יקטין את התכווצויות השרירים שהם הגורמים למרבית הכאבים בגב וברגל ויפחית את הלחץ על העצב הסיאטי. כמו כן, יפחית הטיפול את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק ועל ידי כך להקטין את הסיכויים לפגיעה חוזרת.

האוסטאופת יטפל לא רק בשטח הכואב אלא גם באזורים שמסביבו כדי להקטין את הלחץ על הדיסק הפגוע שגורם לסיאטיקה.

יש פתרון לאישיאס ללא זריקה או ניתוח !

Call Now Buttonחייגו לשנן שר אוסטאופת