אישיאס סיאטיקה

אישיאס (סיאטיקה)? יש פתרון ללא ניתוח או זריקה!

אוסטאופתיה מטפלת ב אישיאס (סיאטיקה) בשורש ולא רק בסימפטום

למה ניתוח הוא האופציה האחרונה לאישיאס לפי משרד הבריאות?

סובלים מאישיאס והרופא המליץ על ניתוח? תדעו שמשרד הבריאות ממליץ על ניתוח לאישיאס רק לאחר שעשו את כל האופציות הלא חודרניות. ניתוח הוא האופציה האחרונה, כי לניתוח יש סיבוכים כגון דימום, אינפקציה ובמקרים בודדים אף שיתוק. מנתחים רק כאשר טיפולים קונסרבטיבים (לא חודרנים) לא עזרו והפציינט לא יכול לסבול את הכאב.

איך אפשר לדעת שאוסטאופתיה עובדת ופותרת כאבי אישיאס?

באנגליה, בה יש קרוב ל-10,000 אוסטאופתים, יש חוק עיסוק באוסטאופתיה שמגדיר את האוסטאופתיה כתחום אקדמאי. לצערי בארץ אין הרבה אוסטאופתים ורוב האוכלוסיה עדיין לא שמעה על המקצוע האוסטאופתי.
‏באנגליה חקרו את תחום האוסטאופתיה וקבעו את ‏יעילותה לפתור בעיות אישיאס שנובעות מפריצת דיסק.

מטופלים מספרים איך אוסטאופתיה עזרה להם

בן 74 עם קושי בהליכה

סבל מספיינל סטנוזיס: בעיות הליכה כאבי גב חזקים וחולשה ברגל. אחרי 4 טיפולים כבר הולך רגיל

דן -בן 38 פריצת דיסק בגב עם סיאטיקה

סבל מכאבי גב אקוטי, סיאטיקה וגרירת רגל בעקבות פריצת דיסק בגב. הרופאים המליצו על ניתוח. תוך 4 טיפולים אוסטאופתים חל שיפור משמעותי בכאב ובתפקוד.

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

שמעון – בלט דיסק בגב וסיאטיקה

שמעון סבל מבלטי דיסק בגב התחתון וסיאטיקה. הוא סבל 4 שנים מכאבי גב. אוסטאופתיה פתרה לו את הבעיה תוך מספר קטן של מפגשים.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד”ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

חנן עם חולשה ברגל בעקבות פריצת דיסק

חנן בן 39 סבל פריצת דיסק עם חולשה והרדמות ברגל וסיאטיקה. האורטופדים המליצו על ניתוח. טיפול אוסטאופתי מנעה את הצורך לניתוח.

אתי-פריצת-דיסק

אתי דנאי :פריצת דיסק עם לחץ על עצב, רופאים הרימו ידים, אבל אוסטאופתיה עזרה לה

משה 85-ספיינאל-סטנוזיס-סיאטיקה

פציינט בן 85 שסבל מספיינל סטנוזיס וסיאטיקה (קרינה לרגל). כאב לו הרבה והלך עם הליכון. אחרי 7 טיפולים אוסטאופתיים הכאב ירד 70% ולא הולך עם הליכון

בן – פתרון לבלט דיסק בגב ללא ניתוח

בן 32 עובד בהייטק וסובל מבלט דיסק. עשה פיזיוטרפיה וכירופרקטיקה שלא עוזרו לו. הוא מצא את הפתרון אצל אוסטאופתיה.

מוטי: בלט דיסק L3/4 L4/5

פתרון לבלט דיסק עם סיאטיקה ללא ניתוח.

מהי אישיאס?

אישיאס הוא גירוי של העצב הארוך ביותר בגוף האדם, העצב האישיאס. עוביו של עצב האשיאס הוא כעובי אצבע. העצב מתפצל לעצבים קטנים יותר לאורך דרכו. המונח אישיאס משמש לתיאור של כאב נע לאורך מהלך עצב הסיאטיק ובגלל זה לפעמים נקרא סיאטיקה.

העצב האישיאס מתחיל מהעמוד השידרה, מוצאו בחוליות לבראלית 4 +5 והסקרום, ועובר לישבן לאספקט האחורי של הירך, השוק ועד קצה האצבעות. ולכן פגיעה בעצב האישיאס יכולה לגרום לסבל רב ולפגיעה תפקודית קשה.

ארבעים אחוז מהאכלוסיה סובלים מכאב כזה לפחות פעם בחייהם. זהו סימפטום של בעיה בחוליות הלומבריות. כתוצאה נוצר לחץ ודלקת סביב השורשים של העצב האישיאס, אשר גורמים לכאבים המורגשים בגב התחתון ומקרינים דרך העכוז לשוק האחורית ועד העקבים. (סיאטיקה). לחץ מבליטות דיסק ופריצות דיסק בעמוד השדרה הוא אחד הגורמים לאישיאס וגורם לכמחצית המקרים של אישיאס. בהרבה מקרים רופאים אפילו ממליצים על ניתוח. אוסטאופתיה יכולה לפתור אישיאס בלי ניתוח ובלי פעולה חודרנית ומשפר האיכות חיים של הפציינט.

אישיאס הסימפטומים הנפוצים הם: כאב בצד אחד של הגוף עם או בלי כאב בגב עצמו. הכאב יכול להיות עמום או חד, ויכול שיתלוו לו מדי פעם כאבים חדים מאוד, עד כדי חוסר אפשרות לזוז, המתחילים מהישבן ויורדים למטה לגב או לצד הירך ו/או הרגל, ומשם אף אל מתחת לברך ולכף הרגל. לעיתים יש גם חוסר תחושה או עקצוצים (נימול). שיעול והתעטשות יכולים להחמיר הכאב. ויש הרבה סיבות לסיאטיקה: לחץ על עצב הסיאטיק כתוצאה מדיסק שמוט או פריצת דיסק, מחלה ניוונית של הדיסק, במקרים כאלה אוסטאופתיה מורידה הכאב ומשפרת האיכות החיים.

איך אוסטאופתיה מטפלת באישיאס שנובע מפריצת דיסק?

טיפול אוסטאופתי יקטין את תקופת ההחלמה מאישיאס (סיאטיקה) ומכאבי גב ויאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר. האוסטאופת יקטין את התכווצויות השרירים שהם הגורמים למרבית הכאבים בגב וברגל ויפחית את הלחץ על העצב הסיאטי. כמו כן, יפחית הטיפול את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק ועל ידי כך להקטין את הסיכויים לפגיעה חוזרת.

האוסטאופת יטפל לא רק בשטח הכואב אלא גם באזורים שמסביבו כדי להקטין את הלחץ על הדיסק הפגוע שגורם לסיאטיקה.

יש פתרון לאישיאס ללא זריקה או ניתוח !

כלי נגישות

Call Now Buttonחייגו לשנן שר אוסטאופת