אישיאס סיאטיקה

אישיאס (סיאטיקה)? יש פתרון ללא ניתוח או זריקה!

אוסטאופתיה כתחליף לניתוח, במקרים של אישיאס (סיאטיקה)

הרופא המליץ על ניתוח כטיפול עבור אישיאס (סיאטיקה)? תדעו שזו לא בהכרח האפשרות היחידה! משרד הבריאות ממליץ על ניתוח רק לאחר שמיציתם את כל האפשרויות האחרות. ניתוח הוא האופציה האחרונה מכיוון שעלולים להיות לו סיבוכים שונים, כמו דימום, אינפקציה ובמקרים בודדים הוא אף עלול לגרום לשיתוק. מומלץ לעבור ניתוח רק כאשר טיפולים קונסרבטיבים (שאינם חודרניים) לא עזרו והמטופל לא יכול לסבול יותר את הכאב.

כיצד אוסטאופתיה משפרת את איכות החיים? המטופלים שלנו משתפים:

בן 74 עם קושי בהליכה

סבל מספיינל סטנוזיס: בעיות הליכה כאבי גב חזקים וחולשה ברגל. אחרי 4 טיפולים כבר הולך רגיל

דן -בן 38 פריצת דיסק בגב עם סיאטיקה

סבל מכאבי גב אקוטי, סיאטיקה וגרירת רגל בעקבות פריצת דיסק בגב. הרופאים המליצו על ניתוח. תוך 4 טיפולים אוסטאופתים חל שיפור משמעותי בכאב ובתפקוד.

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

שמעון – בלט דיסק בגב וסיאטיקה

שמעון סבל מבלטי דיסק בגב התחתון וסיאטיקה. הוא סבל 4 שנים מכאבי גב. אוסטאופתיה פתרה לו את הבעיה תוך מספר קטן של מפגשים.

אלי מזרחי – בן 72 – בלט דיסק וסיאטיקה

אלי מזרחי מספר: אוסטאופתיה פתרה בעיתו של בלט דיסק וניוון דיסק.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד”ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

חנן עם חולשה ברגל בעקבות פריצת דיסק

חנן בן 39 סבל פריצת דיסק עם חולשה והרדמות ברגל וסיאטיקה. האורטופדים המליצו על ניתוח. טיפול אוסטאופתי מנעה את הצורך לניתוח.

אתי-פריצת-דיסק

אתי דנאי :פריצת דיסק עם לחץ על עצב, רופאים הרימו ידים, אבל אוסטאופתיה עזרה לה

משה 85-ספיינאל-סטנוזיס-סיאטיקה

פציינט בן 85 שסבל מספיינל סטנוזיס וסיאטיקה (קרינה לרגל). כאב לו הרבה והלך עם הליכון. אחרי 7 טיפולים אוסטאופתיים הכאב ירד 70% ולא הולך עם הליכון

בן – פתרון לבלט דיסק בגב ללא ניתוח

בן 32 עובד בהייטק וסובל מבלט דיסק. עשה פיזיוטרפיה וכירופרקטיקה שלא עוזרו לו. הוא מצא את הפתרון אצל אוסטאופתיה.

מוטי: בלט דיסק L3/4 L4/5

פתרון לבלט דיסק עם סיאטיקה ללא ניתוח.

אישיאס – למה זה קורה ואיך זה מרגיש?

אישיאס נגרמת כתוצאה מגירוי העצב הארוך ביותר בגוף האדם, עצב שעוביו הוא כעובי של אצבע המתפצל לעצבים קטנים יותר לאורך הגוף – העצב הסיאטי. המושג אישיאס משמש לתיאור של כאב נע המורגש לאורכו של העצב, ולעיתים נשתמש גם במושג סיאטיקה – המגדיר את אותה תופעה.

העצב מתחיל מהעמוד השידרה, מאזור חוליות לבראלית 4 +5 והסקרום, עובר דרך הישבן לחלקם האחורי של הירך והשוק, ומגיע עד קצות האצבעות. לכן, פגיעה בעצב עלולה לגרום לסבל וכאב רב, ואף חמור מכך – לפגיעה תפקודית קשה.

כ- 40% מהאוכלוסייה סובלים מכאב כזה לפחות פעם אחת בחייהם! הסימפטום הבולט ביותר מעיד לרוב על בעיה בחוליות הלומבריות, אשר יוצרת לחץ ודלקת סביב השורשים של העצב הסיאטי. הלחץ והדלקת עלולים לגרום לכאבים מורגשים בגב התחתון ולכאב מוקרן העובר דרך הישבן, לשוק האחורית ועד העקבים.

כ- 50% מהמקרים קורים בעקבות לחץ הנובע מבליטות דיסק ופריצות דיסק בעמוד השדרה. הרבה פעמים הרופאים ממליצים על ניתוח לפתרון הבעיה, אבל האוסטאופתיה מוכיחה אחרת – אוסטאופתיה מסוגלת לפתור בעיות וכאבים הנגרמים בעקבות אישיאס ללא ניתוח או טיפול חודרני, ולשפר את איכות חייו של המטופל.

סימפטומים נפוצים – אישיאס (סיאטיקה):

סימפטומים שונים יכולים להצביע על אישיאס, כשהנפוץ ביותר מביניהם הוא כאב בצד אחד של הגוף, עם או ללא כאב בגב עצמו. הכאב יכול להיות עמום או חד, ויכול להיות שיתלוו לו מדי פעם כאבים חדים מאוד, עד כדי חוסר יכולת לזוז בעקבות הכאב. הכאבים מתחילים מהישבן ויורדים למטה, לצד הירך ו/או הרגל, ומשם אף אל מתחת לברך ולכף הרגל. לעיתים אף עולה תחושת הכאב אל כיוון הגב, וחוסר תחושה או עקצוצים (נימול) עלולים להופיע. החמרת הכאב עלולה להיות מורגשת יותר בעת שיעול או התעטשות.

ישנן סיבות רבות לסיאטיקה: לחץ על העצב הסיאטי כתוצאה מדיסק שמוט, פריצת דיסק או מחלה ניוונית של הדיסק. החדשות הטובות הן: במקרים כאלה, אוסטאופתיה יכולה להפחית את הכאב ולשפר את איכות החיים!

כיצד מאבחנים אישיאס (סיאטיקה)?

כאבים, חוסר תחושה או תחושה עצבית שאינה מרגישה תקינה ועקצוצים (נימול) המוקרנים מאזור הגב והמותן אל הישבן והחלק האחורי של הרגל, יהיו לרוב התסמינים הראשונים. אותם תסמינים וסימפטומים ייחלשו או ייעלמו רק ברגע שהלחץ ירד מהעצב והוא יתחיל להחלים. מומלץ לפנות לבדיקה רפואית במידה ומורגשים התסמינים מעל לשבוע או כשהכאב הולך ומתגבר. הבדיקה הרפואית כוללת מבחני תנועה ומגע במטרה לקבוע מהי הבעיה ומהו מקורה. לרוב, אישיאס תאובחן על-ידי אורטופד, אוסטאופת או מומחה מוסמך בתחום. בחלק מהמצבים גם הדמיות כמו CT, רנטגן או MRI יכולות להצביע בברור על סוג הפגיעה והמקור שלה.

על פריצת דיסק, אישיאס ומה שביניהן

במקרים רבים של אישיאס (סיאטיקה), הטיפול האוסטאופתי יצמצם את תקופת ההחלמה ואת כאבי הגב ויאפשר למטופלים לעמוד על הרגליים מהר יותר. האוסטאופת יטפל בהתכווצויות השרירים, שהם הגורם למרבית הכאבים בגב וברגל, ויפחית את הלחץ שהצטבר על גבי העצב הסיאטי. כמו כן, טיפול אוסטאופתי מפחית את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק, ועל ידי כך הוא מפחית את הסיכויים לפגיעה חוזרת. האוסטאופת אינו מטפל באזור הכואב בלבד, אלא גם באזורים שמסביבו, במטרה להפחית את הלחץ על האזור הפגוע, אותו הלחץ אשר גורם לסיאטיקה.

על-פי משרד הבריאות: ניתוח הוא האפשרות האחרונה לטיפול באישיאס

ניתוח, טיפול כירורגי שמטרתו להסיר את החלק בדיסק אשר לוחץ על העצב וגורם לכאב, על-פי משרד הבריאות הוא האפשרות האחרונה – המומלצת לאלה שטיפולים אחרים לא השפיעו עליהם והכאבים עדיין גורמים להם לסבל. הזרקת סטרואידים, תרופות המכילות נוגדי דלקות או חומרי הרדמה מקומיים, יטפלו במקרים ספציפיים או ישביתו את פעולת השריר הכואב לזמן קצר – ויאפשרו לשרירים סביבו לתפקד ויספקו למטופל תפקוד יומיומי נוח.

אוסטאופתיה לעומת זאת, מציעה פתרון שאינו חודרני, אינו כואב ונטול סיכונים בהשוואה לניתוח לדוגמא. במהלך הטיפול האוסטאופתי, האוסטאופת עובד בטכניקות עדינות על השרירים, הרצועות ומפרקי השלד, בהתאם למבנה גופו של המטופל והבעיה ממנה הוא סובל – כולל כאביה ותסמיניה, כמו גם ההיסטוריה הרפואית של המטופל. הטיפול האוסטאופתי נחשב ליעיל במיוחד ומתאים למטופלים בכל גיל, גם לכאלה עם רגישות גבוהה לכאב.

הישר מאנגליה: פתרון יעיל לכאבי אישיאס

הידעתם? מחקרים רבים שהתבצעו באנגליה, מעידים על ‏יעילותה של אוסטאופתיה בפתרון בעיות אישיאס הנובעות מפריצת דיסק! באנגליה, אוסטאופתיה מוגדרת כתחום אקדמי, עם קרוב ל-10,000 אוסטאופתים עובדים בהתאם לחוק המכיר במקצוע. לצערנו, בישראל, רוב האוכלוסייה עדיין לא שמעה על התחום והמקצוע, כך שבאופן טבעי גם אין מספיק מטפלים ומומחים המתמחים באוסטאופתיה.

אישיאס והגישה האוסטאופתית

פגיעה בנקודה מסוימת המפעילה לחץ על העצב הסיאטי עלולה לגרום לכאב באזור אחר בגוף. בכך בעצם, אישיאס מדגימה היטב את הגישה האוסטאופתית: היא מראה בבירור שגוף האדם הוא מכלול שלם בו כל המערכות קשורות זו לזו ומשפיעות זו על זה, על-פי הגישה בדיוק. בלט או פריצת דיסק, שרירים שנתפסו באופן חמור, היצרות תעלת עמוד השדרה, טראומות שונות ועוד, עלולים להיות הגורמים לאישיאס. יחד עם זאת, עבור הסיבות והכאבים השונים, ממשיכה למצוא האוסטאופתיה פתרונות מגוונים, עדינים, יעילים וללא כאב.

אישיאס (סיאטיקה) – טיפול עדין וממוקד
שנן שר, מומחה לאסטאופתיה

הטיפול האוסטאופתי הניתן במרפאתנו הוא טיפול במגע ידני עדין שמטרתו היא החזרת התנועה והתפקוד המלא לצד הקלה בכאב ומניעתו בעתיד. אישיאס (סיאטיקה) כידוע, מופיע באופן שונה אצל המטופלים השונים – ובהתאם לזאת ולכל מטופל, ייקבעו הטכניקות המתאימות ביותר ומשך הטיפול המומלץ. שנן שר וצוות המרפאה, ישמחו להציע גם עבורכם את הטיפול המתאים, כדי שתוכלו לחזור לשגרת חייכם, ללא כאבים ובהקדם האפשרי.

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×