איזה הכשרה עובר מומחה אוסטיאופתיה ? 2018-01-18T13:54:00+00:00

האם כל העוסקים באוסטיאופתיה בישראל עברו אותה הכשרה?

התשובה היא "לא"

כמו בכל תחום, טיפול אוסטיאופתיה, אצל המטפל הלא נכון עלול לסכן את הבריאות. באנגליה בה השתלמתי, האוסטיאופתיה נחשבת למקצוע פרא-רפואי מאד מבוסס. יש בה קרוב ל10,000 אוסטיאופתים, עד כדי כך שכמעט בכל פינה יש מרפאה אוסטיאופתית וכאשר מישהו מתלונן על כאב גב אוטומטית יפנו אותו לתחום. אוסטיאופת אנגלי מקבל תואר אוניברסיטאי שכולל 5000 שעות לימוד. בארץ, לעומת זאת, אין רגולציה מסודרת בתחום משיקולי עלות כלכליים וכל אחד יכול אחרי קורס מזורז של שבועיים להנפיק תעודות ולפתוח מרפאה לאוסטיאופתיה, מה שהופך את הציבור ללא ממוגן, את המצב המסוכן המוליד לא מעט חפערים החוגגים על תמימות הפציינטים. האוסטיאופתיה מחייבת לימוד מעמיק כי היא בנויה על ענפים רפואיים רבים כאורתופדיה, אנטומיה ופיזיולוגיה. מומחה אוסטיאופתיה צריך לדעת לא רק איך לטפל אלא בעיקר מתי לא לטפל.

כל האוסטיאופתים במרכז הישראלי לאוסטיאופתיה יש תואר אוניברסיטאי באוסטיאופתיה ונסיון רב מעל 20 שנות נסיון בתחום.

אוסטיאופתיה – איזו הכשרה עובר אוסטיאופת מחו"ל?

ההכשרה האוסטיאופתית היא בת ארבע שנות לימוד מלאות (4800 שעות; 5 ימים בשבוע) ומקנה לבוגר תואר אקדמי באוסטיאופתיה .

תוכנית הלימודים כוללת רכישת ידע נרחב בתחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה, האורטופדיה והנוירולוגיה, בהבנת התהליכים הפתולוגיים, באנליזה יציבתית ובאבחנה מבדלת. התוכנית דורשת עבודה מעשית בת 1500 שעות בקליניקה, תחת השגחתו של אוסטיאופת מוסמך.

 שירה שר אוסטאופתית מקבלת התואר


שירה אפשטיין מקבלת את התואר באוסטיאופתיה מהנסיכה אן (בריטניה)

פציינטים שעברו טיפול אוסטיאופתיה מספרים

ליאור פריצת דיסק סיאטיקה

ליאור בן 32: פריצת דיסק עם סיאטיקה , עשה צריבת דיסק שלא עזרה לו; מצא המענה באוסטאופתיה.

חיים בגיו – פריצת דיסק וסיאטיקה

חיים (ד"ר לביולוגיה) סובל מפריצת דיסק וסיאטיקה עם חולשה ברגל. תוך 3 טיפולים אוסטאופתים הוא מרגיש שנוי דרסטי בכאב ותיפקוד של הגב.

נירה-פריצת-דיסק

נירה סבלה מפריצת דיסק: עברה ניתוח. אחרי פרק זמן קצר הכאבים חוזרו. היא החליטה לנסות טיפול האוסטאופתי. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתיים היא כבר לא מרגישה כאב וחזרה לתיפקוד מלא.

אביבה בת 80 – ספיינל סטנוזיס

פציינטית בת 80 שסבלה מספיינל סטנוזיס (שינויים ארטרוטים בגב). רופאים המליצו על ניתוח. היא החליטה לעשות אוסטאופתיה. אחרי 4 טיפולים אוסטאופתים, הרגישה הרבה יותר טוב, ויוכלה ללכת בלי כאב.

עוד פציינטים מספרים…

לקביעת תור עכשיו

תל אביב: מרפאה ברמת אביב
03-641-0110
ירושלים: מרכז רפואי ירושלים
02-566-9173

תתקשרו למרפאה