אוסטאופתיה לתינוקות

אוסטאופתיה לתינוקות

ריפלוקס, טורטיקוליס, אסימטריה בגולגולת ואפילו בעיות בהנקה - אוסטאופתיה היא טיפול עדין ויעיל במיוחד ומומלץ מאוד עבור תינוקות

אוסטאופתיה לתינוקות

אוסטאופתיה לתינוקות: הכול מתחיל בראש!

הרבה מהתסמינים ומתחושת אי הנוחות שחווים תינוקות רכים, נובעים מהלחץ המופעל על עצבי הגולגולת במהלך הלידה. עצבי הגולגולת הם אלה האחראים על הפעילות התחושתית והתנועתית של אברי התינוק מאזור הראש ועד לחלל הבטן (עיניים, צוואר, כתפיים, לשון, לוע, גרון, מערכת העיכול, קנה הנשימה ובלוטת הרוק).

מאחר שאזור הגולגולת הוא אזור רגיש וגמיש במיוחד אצל תינוקות הרי שכל לחץ או גירוי באזור זה עלול לגרום לבעיה באיבר כזה או אחר, וזה בדיוק מה שמתרחש במהלך לידה, בפרט כשמדובר בלידה קשה או מהירה מאוד, במקרי סיבוכים וכאשר נדרשת התערבות חיצונית כגון לידת מלקחיים, ואקום או ניתוח קיסרי – הלחץ. גם לידה שנחוותה כלידה רגילה עבור האם עלולה להיות טראומטית עבור העובר.

לגוף התינוק אמנם יש מנגנונים טבעיים לאיזון הלחצים האלה ולרוב הם נכנסים לפעולה בעשרת הימים הראשונים לחייו של התינוק, אך במקרה שבו נפגעת יכולת הריפוי הטבעית של הגוף עלולים להופיע תסמינים שונים בדרגת חומרה גבוהה. כאן נכנסת האוסטאופתיה לתמונה. באמצעות סדרת טיפולים עדינים ונעימים לתינוק ניתן לעורר את מנגנוני הריפוי הטבעי בגופו ולהעצים את פעולתם טכניקת הטיפול כוללת מגע עדין בלבד. היא אינה גורמת אי נוחות, אינה כרוכה בכאב ומתבצעת ללא שימוש במכשירים או בתרופות, ונחשבת יעילה מאוד ומומלצת במיוחד בעבור תינוקות.

אוסטאופתיה לתינוקות: אין דבר יקר לנו יותר מהתינוקות שלנו. אנחנו דואגים לשלוותם ולבריאותם, ואין דבר מתסכל ומכמיר לב יותר להורה, מלדעת שהתינוק הקטן שלנו חווה קושי או אי-נוחות. יש לא מעט תסמינים וקשיי “הסתגלות” אצל תינוקות בשבועות הראשונים שלהם מחוץ לרחם, וברבים מהמקרים הם חולפים מאליהם. אבל מה קורה כשיש תופעות שאינן חולפות? כשמופיע קושי או סימפטום בדרגת חומרה שמחייבת התערבות?

האמנם אוסטאופתיה עוזרת לתינוקות? הורים מספרים

התינוקת כל הזמן בוכה, לא ישנה טוב

התינוקת הייתה עצבנית ובוכה וסבלה מכאבי בטן. אוסטאופתיה לתינוקות פתרה את הבעיות.

אלה – טורטיקוליס, קוליק היפרטונוס

בת 7 שבועות סבלה מהיפרטונוס, בעיות שינה, אי יכולת להרדים את עצמה, טורטיקוליס, קוליק ובעיות במערכת העיכול. היא הייתה עצבנית מאוד.

.

בת חודשיים – רפלוקס ועצבנית מלידה

יעלה סבלה מרפלוקס, וזה גרם לה לא לישון ולהיות עצבנית.
אוסטאופתיה פתרה את הבעיות.

איך לפתור בעיות שינה אצל תינוק באמצעות אוסטאופתיה לתינוקות.

אושר – בן חודשיים וחצי, נולד עם טורטיקוליס

אוסטאופתיה פתרה הבעיה תוך 4 טיפולים.

משה – תינוק עם טורטיקוליס וגוש בשרירי הצוואר

הוא עשה פיזיותרפיה במשך כמה חודשים, שלא עזרה. אחרי 4 טיפולי אוסטאופתיה יש שיפור של 90%.

תינוקת עם בעיות במערכת העיכול

בת 4 חודשים סבלה מגזים. שיפור משמעותי אחרי 7 טיפולים.

נדב – ילד עם דלקות אוזניים חוזרות

הוא כמעט עשה ניתוח כפתורים, עד שהוא הגיע לטיפול אוסטאופתי שפתר את הבעיה.

עידו – טורטיקוליס ובעיות שינה

ילד עם טורטיקוליס ובעיית שינה. אוסטאופתיה פתרה את הבעייה ועזרה לילד שלה לישון.

תינוקת מאוד לא רגועה עם בעיות שינה

תוך 3 טיפולים רגועה וישנה

תינוק עם רפלוקס וגזים

בן 3 חודשים שסבל מכאבי בטן וריפלוקס. אוסטאופתיה מאוד עזרה לו.

איך אוסטאופת מטפל בתינוקות?

  • אבחון – בשלב האבחון, ננסה לזהות ולטפל בלחצים ומתחים סביב העצמות של הגולגולת וגוף התינוק, וזה יסייע לנו לטפל בבעיות שקשורות לנטייה של הראש של התינוק (טורטיקוליס), למערכות העיכול או הנשימה של התינוק.
  • טיפול – טיפול אוסטאופתי לתינוק מתבצע בשיטת טיפול מיוחדת בשימוש בידע נרחב באנטומיה. על ידי שחרור הלחץ סביב האיברים הפגועים אנחנו יכולים לפתור את הבעיה מהשורש ולהקל על התסמינים שנוצרו בעקבותיה. תינוקות נוטים להגיב באופן מהיר ויעיל לטיפול ואינם חווים שום כאב או אי נוחות במהלכו. טיפול אוסטאופתי יכול לספק לתינוק הקלה מיידית ולחסוך ממנו ניתוח או שימוש בתרופות.

אוסטאופתיה לתינוקות: באילו מצבים אנחנו מטפלים בתינוקות?

  • אסימטריה בגולגולת והפנים – כאשר גולגולת התינוק עוברת לחץ גדול בעת יציאתה מן הרחם, עצמות הגולגולת משנות את תנוחתן. הן אמורות לשוב למנח הקודם שלהן לאחר הלידה, אך במקרים מסוימים הן חוזרות למקומן באופן אסימטרי. מצב זה משפיע על העצבים בגולגולת ומפריע להם לתפקד, ועלול ליצור אצל התינוק תחושת מתח פנימית, בכי בלתי פוסק, קושי ביניקה ועוד.
  • טורטיקוליס – כאשר התינוק נולד עם הטיית הראש לאחור או לצד אחד והשטחה של העצם האחורית בגולגולת, מצב זה נקרא טורטיקוליס. לפעמים התינוק אינו מצליח לסובב את ראשו לצד אחד, והדבר משפיע על האופן בו מקבל התינוק אינפורמציה דרך האוזניים והעיניים, ועשוי לגרום לבעיות הנקה. הזנחת טורטיקוליס יכולה להוביל להחמרת המצב עם הזמן, לכן חשוב לטפל בטורטיקוליס בהקדם האפשרי.
  • בעיות בהנקה – בעיות בהנקה נובעות הרבה פעמים מלידה שהתרחשה מהר מדי או מלידה מכשירנית (כגון וואקום או מלקחיים). מצבים אלה יכולים לגרום ללחצים ברקמות הרכות באזור הצווארי של התינוק (טורטיקוליס) ולייצר מתח ברקמות הגולגולת, ולעיתים אף גורמים לעצמות הלסת של התינוק להיות מהודקות באופן שמפריע לפתיחה רחבה של הפה ולהיצמדות טובה אל השד ליניקה. באמצעות מספר טיפולים של קרניו-סקראל ניתן לשחרר את המתח ולהקל על התינוק.
  • ריפלוקס – ריפלוקס הוא מצב בו השריר הטבעתי שבין הושט לקיבת התינוק משחרר את תכולת הקיבה של התינוק בחזרה למעלה אל הושט. מצב זה גורם לפליטות מרובות, הקאות, צרבות וכאבים. מצב זה שכיח ביותר אצל תינוקות וילדים, בעיקר אצל פגים ובעיקר עד גיל שנה.

אוסטאופתיה לתינוקות יכולה להתחיל אצל האם ההריונית עוד לפני הלידה – טיפול אוסטאופתי מסייע לשחרור כאבי גב ומגמיש את האגן. הפעולה הזאת יכולה לסייע להפחית את הלחץ על הגולגולת של התינוק בזמן המעבר בתעלת הלידה.

כלי נגישות

חייגו כאן לשנן שר אוסטאופת
×